• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
maxx271 - специалист
Здравейте ,от 2 години ползваме Пералня Crown Alba AL 600 T от тогава я пускаме само на тази програма която я на снимката .Днес забелязахме ,че оборотите се променят все едно ще центрофугира при работа постоянно се повишават и намалят .Не знам друга кратка програма да пробвам как ще е каква може да е причината програматор предлагам или нещо по платката .

Прикачен файл

DSC_0100 (600 x 450).jpg
DSC_0100 (600 x 450).jpg (41.43 KиБ) Видяна 5326 пъти
Валери Найденов - напреднал
Пусни на spin трябва да завърти бавни обороти и после бързи разбира се. Вероятни причини за това което каза са: двигател(тахото или четки), опроводяване от буксите на платката до мотора, пресостат или платка. Ако на пране си върти нормално и не забавя по-вероятно не е от платката.
maxx271 - специалист
Валери Найденов написа:
Пусни на spin трябва да завърти бавни обороти и после бързи разбира се. Вероятни причини за това което каза са: двигател(тахото или четки), опроводяване от буксите на платката до мотора, пресостат или платка. Ако на пране си върти нормално и не забавя по-вероятно не е от платката.

Като цяло си работи без да се чуват някакво виене .По принцип на тази програма си върти на ляво и дясно но с ниски обороти и накрая вече центрофогира .Сега пак си върти на ляво и дясно както преди но оборотите се увеличават и намалят постоянно иначе с я изкарва до край и си изхвърля водата .Отворих да видя мотора не се вижда нещо необичайно като мирис или искрене .Ще пробван и на друга програма дали ще се увеличават оборотите и намалят постоянно .
lov - майстор
Радвай се имаш си умна пералня. Не се шегувам. :) Това става когато прането не е разпределено равномерно вътре или има дрехи които задържат доата вода в себе си и тя се опитва да си го намести за да няма голям дисбаланс при високите обороти. Намалянето е защото се опитва да изцеди малко повечко вода от тях и така да премахне претоварването и ако успее да продължи на максимални. Иначе ще почне пак да го клатушка и да го разпределя от начало. Не знам как да го обясня по разбираемо.
maxx271 - специалист
Днес я пуснах на друга кратка програма переше си без проблем явно проблема е в програматора или нещо по платката не мисля,че е от мотора .
plamen6703 - майстор
Не допускаш ли, че проблема може да се окаже в твоя "телевизор" :wink: Колегата "Лов" ти е написал нещо, но ти го подминаваш. Предполагам си подминал да прочетеш и инструкцията за експлоатация на пералнята, за какво да я четеш като това се прави само в краен случай :wink: В инструкцията на пералнята има писано за дисбаланс, дисбаланса се мери от тахогенератора....време за ускоряване...симетричност на импулси... подробности, които теб не те касаят и няма смисъл да си тракам пръстите да ги пиша... има случаи /вероятно твоя случай/ когато прането създава "дефект" , а има и случаи, когато става дума за дефект в пералнята :partyman:
preslav - майстор
Ако правилно съм те разбрал оборотите се променят по време на самото пране, а не когато пералнята ще центофОгира. Пусни пералнята празна и наблюдавай какво се случва, ако този ефект го няма проблемът ти е в начина на зареждане на пералнята, достатъчни са ти 2 големи хавлии и всичко останало гащи за да се получи този ефект. Допускам и да не сте обръщали внимание, че пералнята си мени оборотите в зависимост от това дали е вече загряла водата или още се грее. Мисля, че нищо ти няма на пералнята и нямаш основание за притеснение.
maxx271 - специалист
preslav написа:
Ако правилно съм те разбрал оборотите се променят по време на самото пране, а не когато пералнята ще центофОгира. Пусни пералнята празна и наблюдавай какво се случва, ако този ефект го няма проблемът ти е в начина на зареждане на пералнята, достатъчни са ти 2 големи хавлии и всичко останало гащи за да се получи този ефект. Допускам и да не сте обръщали внимание, че пералнята си мени оборотите в зависимост от това дали е вече загряла водата или още се грее. Мисля, че нищо ти няма на пералнята и нямаш основание за притеснение.

Пералнята от самото пускане оборотите започват да се променят при работа променят е за секунди и така до края на програмата иначе си изпира а не ,че от дрехите да са малко или много Днес пробвах на друга програма работи си без проблем но не знам дали има други кратки да пробвам как ще е при тях .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото .
plamen6703 - майстор
Програмите и всичко свързано с експлоатацията на пералнята е описано в инструкцията за експлоатация!
iliya_i - майстор
maxx271 написа:
Днес пробвах на друга програма работи си без проблем но не знам дали има други кратки да пробвам как ще е при тях .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото .
И колко кг пране и дават по инструкцията на тази кратка програма?
Щото моята е за 7 кг сухо пране, но на кратките програми в инструкцията пише до 1.5 кг.
Ти сега вместо да четеш инструкцията предпочиташ да четеш форума. :lol:
Да не си от поколението, дето може да чете на компютърен екран, ама на хартия срича?
  • 1
  • 2

Тема "Пералня Crown Alba AL 600 T" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: