• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
maxx271 - специалист
iliya_i написа:
maxx271 написа:
Днес пробвах на друга програма работи си без проблем но не знам дали има други кратки да пробвам как ще е при тях .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото .
И колко кг пране и дават по инструкцията на тази кратка програма?
Щото моята е за 7 кг сухо пране, но на кратките програми в инструкцията пише до 1.5 кг.
Ти сега вместо да четеш инструкцията предпочиташ да четеш форума. :lol:
Да не си от поколението, дето може да чете на компютърен екран, ама на хартия срича?

Твоята е за 7 КГ. а моята за 5 кг . в место да разсъждаваш дали мога да чета по добре не пиши, в случая с нищо не помагаш .Чети внимателно написаното от мен щом си по-начетен от мен ще повторя специално за теб .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото.
maxx271 - специалист
plamen6703 написа:
Програмите и всичко свързано с експлоатацията на пералнята е описано в инструкцията за експлоатация!
Не мога да намеря книжката на пералнята за да видя програмите и в интернет не намирам за този модел .
iliya_i - майстор
maxx271 написа:


Твоята е за 7 КГ. а моята за 5 кг . в место да разсъждаваш дали мога да чета по добре не пиши, в случая с нищо не помагаш .Чети внимателно написаното от мен щом си по-начетен от мен ще повторя специално за теб .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото.
Сега специално за теб сега ще пиша бавно.
Тази пералня е с механичен програматор. По време на прането той се върти от мотор от ляво надясно на първата ти снимка. На каквото и положение за пране да я пуснеш, преди показаната на снимката програма (с изключение на тези за плакнене и центрофуга), в даден момент от прането програматора ще мине през положението на тази програма. Мотора си е същия, независимо от програмите. Щом на по-висока програма всичко е в ред, значи проблема е в този, дето избира програмите.
maxx271 - специалист
iliya_i написа:
maxx271 написа:


Твоята е за 7 КГ. а моята за 5 кг . в место да разсъждаваш дали мога да чета по добре не пиши, в случая с нищо не помагаш .Чети внимателно написаното от мен щом си по-начетен от мен ще повторя специално за теб .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото.
Сега специално за теб сега ще пиша бавно.
Тази пералня е с механичен програматор. По време на прането той се върти от мотор от ляво надясно на първата ти снимка. На каквото и положение за пране да я пуснеш, преди показаната на снимката програма (с изключение на тези за плакнене и центрофуга), в даден момент от прането програматора ще мине през положението на тази програма. Мотора си е същия, независимо от програмите. Щом на по-висока програма всичко е в ред, значи проблема е в този, дето избира програмите.

Започна да пишеш вече глупости явно си на ''Вие" с електрониката ,проблема не е в този дето пуска програмите а е нещо по електрониката .
preslav - майстор
maxx271 написа:
Пералнята от самото пускане оборотите започват да се променят при работа променят е за секунди и така до края на програмата иначе си изпира а не ,че от дрехите да са малко или много Днес пробвах на друга програма работи си без проблем но не знам дали има други кратки да пробвам как ще е при тях .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото .
Не говоря за много или малко дрехи, а за голяма разнородност - при мен подобен ефект се получава когато имам плик, който събира в себе си всичкото останало пране и барабанът се върти на порции с ускоряване и забавяне при всеки оборот. За това ти писах да пуснеш пералнята празна или с друг комплект пране и ако ефектът изчезне ще си правиш изводите за зареждането. Ако отново имаш същия ефект на тази програма, можеш да спреш пералнята, да я сложиш на другата кратка програма и да сравниш поведението и, чак тогава си прави изводи за болен програматор, мотор, електроника и т.н.
maxx271 - специалист
preslav написа:
maxx271 написа:
Пералнята от самото пускане оборотите започват да се променят при работа променят е за секунди и така до края на програмата иначе си изпира а не ,че от дрехите да са малко или много Днес пробвах на друга програма работи си без проблем но не знам дали има други кратки да пробвам как ще е при тях .Перем от 2 години на програма която е посочена на снимката и знам как работи на нея никога не сме слагали повече дрехи от допустимото .
Не говоря за много или малко дрехи, а за голяма разнородност - при мен подобен ефект се получава когато имам плик, който събира в себе си всичкото останало пране и барабанът се върти на порции с ускоряване и забавяне при всеки оборот. За това ти писах да пуснеш пералнята празна или с друг комплект пране и ако ефектът изчезне ще си правиш изводите за зареждането. Ако отново имаш същия ефект на тази програма, можеш да спреш пералнята, да я сложиш на другата кратка програма и да сравниш поведението и, чак тогава си прави изводи за болен програматор, мотор, електроника и т.н.

Пуснах я на програма Spin върти си нормално отначало бавно после се сменя на бързо а на тази на която е на снимката кара я все едно двигател се форсира така изглежда .Пробвах ме няколко пъти на тази програма с различни килограми дрехи разлика нямаше .Пробвах и на Eko там си переше нормално друга кратка не знам да пробвам не намирам книжката и в интернет за този модел не мога да намеря .
  • 1
  • 2

Тема "Пералня Crown Alba AL 600 T" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: