Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте , колеги искам да обновя старата приста по ред причини не искам да я сменям за ново легло,макар и цената да е приблизителна.
Пристата е с отвяране по цялата дължина с механизъм , а самият матрак е с пружини, които вече са издънени и е обвит във плат заедно с подматрачната рамка или каквато е там основата.Та идеята е цялата рамка на леглото да си остане и да се смени само подматрачната + един нов матрак ( и вероятно отварящия механизъм). Бихте ли ми дали някакви насоки?
naB4o - специалист
Тъй като чета ми изглежда описанието като еднолицев матрак. Вземи си размера и виж по магазините цените.
До тук добре,но на какво ще го подложа? Отдолу е пълно с багаж , а стария матрак , както казах е заедно с рамката облечен и вероятно и тя няма как да се ползва. Това,което ми прави впечатление е че тази основа под матрака ляга по ръбовете на самоте легло.
EDI - майстор
Два газови механизма 750 или 1000 нютона според размера, една нова подматрачна и един нов двулицев матрак.Монтаж за час, два и си готов.
andreygg - напреднал
Еднолицевите матраци са с рамка. Развиваш винтовете, които държат матрака за механизма, махаш стария и на негово място поставяш новия матрак.
Hoвoceлckи - майстор
Не знам колко ти е стара "Присата", но за мойта нямаше такъв размер, та се наложи да я стеснявам малко. По-лошото е, че новият матрак се оказа абсолютен боклук.
ESPACE - майстор
Пристата ти най вероятно е 120/190см. Ако е много стара може да е и 114/190. Купуваш някакъв еднолицев с твоя размер(предлагат се и от двата) и сменяш стария. Механизмът с пружините остава същия.
miliad - майстор
ESPACE написа:
Пристата ти най вероятно е 120/190см. Ако е много стара може да е и 114/190. Купуваш някакъв еднолицев с твоя размер(предлагат се и от двата) и сменяш стария. Механизмът с пружините остава същия.
Подкрепям. Минимум усилия, средства според зависи цената на матрака. Може да добавиш пружина, ако се налага. Продават се самостоятелно.
Duke_BG - специалист
другия вариант е купуваш си метална подматрачна рамка (марка няма да пише че да не е реклама) - има модел който е разпробит за механизъм. и си слагаш един двулицев матрак - по-скъпо е но е по-качествено .
Hoвoceлckи - майстор
Тя темичката поостаря, а питащият както често се случва повече не се обади. А е интересно дали е намерил матрак. Щото моя е 126/190 (току що измерен), въпреки категоричността на ESPACE.

Тема ""Ремонт" на стара приста" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: