Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте на всички, случайно скоро забелязах зад пералнята локвички и започна голямото ровичкане от къде може да е. Проверих филтър, уплътнения, маркучи, но всички бяха сухи и накрая пуснахме пералнята без капак, за да проследим евентулано от къде идва теча. Оказа се от казанчето за препарата и по-точно от мястото на щипките. Пералнята е Ariston на 10-на год., не намерих точния модел къде е заисан. Въпросът ми е имате ли представа от къде мога да намеря такава резервна част, за да си я сменя. От серивиза ми казаха, че могат да дойдат след около 3 седмици, а това като гледам е работа за 30мин. Благодаря предварително.
Поздрави:
Никола

Прикачен файл

IMG_20180319_090758_1_1.jpg

Прикачен файл

IMG_20180319_090735_Re_1.jpg
zdravcho - специалист
И аз имах същия проблем, с друга марка перални. Отделението за препарати, както и твоето е от две части - ваничка от долу и капак от горе. Явно капака някъде не уплътняваше добре и понякога сълзеше, въпреки че видимо нищо не се виждаше. Но не ми се разглобяваше да не го предОбря и го минах целия ръб на снадката с топъл силикон. За сега е добре.
Благодаря ти за бързия отговор. Аз също се чудех дали да не пробвам със силикон, защото там не е място, което е под налягане. А, отваря ли капака или директно по ръба със силикона, само с подсушаване на въпросните места?
zdravcho - специалист
zdravcho написа:
Но не ми се разглобяваше да не го предОбря и го минах целия ръб на снадката с топъл силикон.
Нищо не съм отварял и разглобявал по корубата на отделението. Беше вечерта и не ми се рискуваше да стане и по-зле. Не знам дали има уплътнение между двете части или дефект в отливката и за това да не е уплътнявало добре... кой знае. Може би не е най-интелигентното и издържано решение с топлия силикон, но свърши работа.
ben84 - специалист
При подобен случай разглобих. Нямаше уплътнение. Капака имаше канал в който влиза ръба на ваничката.
Много културно се получи, като го намазах със силикон и затворих.
Благодаря Ви много за отговорите.
Уикенда навивам ръкави за тест :)
Duke_BG - специалист
Обикновенно мъркуча, който отива към казана се измъква - едно време ги правеха с телени скоби а сега само се закача към казанчето с едно ухо излято на мъркуча и като се втвърди мъркуча почва да излиза частично. Проблема го оправих с корава и широка "свинска" (или "миша") опашка

Тема "Теч от резервоара за препарата на пералня Ariston" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: