Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
krasi92 - майстор
Щом твоя човек работи в сервиз покани го на гости да я погледне пералнята-може пък и без кондензатора да тръгне и парите икономисани от кондензатора инвестирай в почерпка.
arxd129 - специалист
krasi92 написа:
Щом твоя човек работи ...
По същество, моля. :)
lov - майстор
Не спасяем. :)

И по същество:
Точна диагноза май само при доФтор и то истински с бяла престилка. :lol: Каза ти се няколко пъти какво да правиш ти си знаеш своето. Хвайщай си приятелите електричари да ти оправят пералнята и не занимавай повече аудиторията тука с твоите глупости. Задаваш въпроси и си отговаряш после сам както на теб ти изнася.
krasi92 - майстор
По същество си смени кондензатора
arxd129 - специалист
lov написа:
... както на теб ти изнася.
Какво, какво? :shock:
arxd129 - специалист
krasi92 написа:
По същество си смени кондензатора
Това го разбрах, приятелю. :)

Питах и за още нещо. ... Но който иска - нека отговори. :) Ще бъда благодарен.
lov - майстор
Айде повтори си въпроса отново но без размишление и самостоятелни отговори.
Точно и ясно.
arxd129 - специалист
lov написа:
Айде повтори си въпроса отново но без размишление и самостоятелни отговори.
Точно и ясно.
Размишленията ми и самостоятелните ми отговори са част от моите НЕЗНАНИЯ. (Аз ако имах достатъчно знания - нямаше да питам, какво ми е на пералнята; щях да си я оправя.)
Въпросните мои размишления и мои отговори би било добре да бъдат контрирани - щом са неправилни. А ако са правилни - да бъдат потвърдени. Разбира се, знам, че никой с нищо не ми е длъжен. И съм благодарен на всеки, включил се в темата; било да ми отговори, било да се изгъбарка с мен.

Ето какво остана неотговорено (а ако е отговорено - отговорено е без аргументи).

При положение, че елдвигателят ми е с четки, питам:
Колкото и да е (вероятно) елементарен отговорът, не разбрах какво се слага между клемичките на кабелчета - онези доста тънички кабелчета, през които влиза-излиза тока за разваления ми кондензатор. Предполагам, че не се слага нищ.... ОК! ОК! ОК! Без предположения от моя страна...ОК!

А ако сме в хипотезата, че елдвигателят на пералнята е без четки, питам:
Тъй като пералнята се експлоатира често в условията на напрежение в елмрежата от порядъка на 180-170 волта, не е ли по-разумно, вместо кондензатор с капацитет 16 uF да се сложи кондензатор 18-20 uF? Аргоментирайте се, моля. Аргументите са ми важни, разбрахте предполагам.

Трето - попитах за първопричината за повреждането на кондензатора. С'я... то - верно - няма как да гадаете. Ясно е, че с хвърляне на боб - не става.
Ама, за мен, рецидива съществува. ... ... Та, чисто теоретино ако щете ми отговорете, моля, какво може да предизвиква развалянето на кондензатора.

Благодаря предварително за компетентните ви отговори.

ПС
Пак да повторя: Знам че никой с нищо не ми е длъжен. Напротив - аз на вас съм!
Junak - майстор
Някой би ли обяснил, ако мотора е с четки, този кондензатор 16mF къде се намира из пералнята? За един приятел питам, дет работи в сервиз...

Тема "Рецидив с 16uF кондензатор на авт. пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: