Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Atanas66 - помощник
Здравейте , от няколко седмици имам проблем с кафе машина taurus . Машината има три индикатора за пара зелен, за загряване на водата червен, и Ok(когато е загряла)зелен.Проблемът е ,че от няколко седмици червеният индикатор(за загряване) не свети , но машината си работи нормално и си загрява,за това не му обърнах внимание. Обаче вчера преди работа като я пуснах да загрява не светна и зеленият(OK)който показва че е загряла. Машината си направи кафе и без да свети . Сега свети само този за пара . Почистих я с оцет ,но не помогна , обезвъздуших но и това не помогна.
Имам приятел който имаше същата машина и я изхвърли заради подобен проблем ,без да я отваря тъй като си беше купил нова. Та аз нямам средства за нова така че моля да дадете мнение ако знаете нещо по въпроса.Изображение
lov - майстор
И що трябваше да пуснеш 5 теми с едно и също нещо. И една щеше да бъде достатъчна.
Докато ти отговаря в едната и модератрите затриха излишните та загубих още малко време за да ти отговоря в тази като почнах от начало с писането. :x
Това че машината си загрява нормални и работи го разбрах но за това ще те попитан нещо съвсем друго. В къщи случва ли ти се да ти изгарят крушките и да ги сменяш.
Те и с индикациите на машината е същото и те дефектира или имат проблем с лоши връзки. Сега и боб да хвърляме и врачки да дирим тъй като я гледаме на картинката няма как да помогнем. Ако беше казал че имаш поне основни познания по електротехника и си я отворил можеше да ти помогнем с някой съвет къде и какво да премериш и да се опитаме да решим заедно проблема.
Atanas66 - помощник
Съжалявам че съм публикувал 5пъти едно и също нещо (проблем с итнернета ). Мога да я отворя ,когато намеря свободно време ще я разглобя :)
Atanas66 - помощник
Разглобих и установих че крушките са за смяна . Обаче какви крушки трябва да взема и от къде? :!: :o
gnt69 - майстор
Atanas66 написа:
Разглобих и установих че крушките са за смяна . Обаче какви крушки трябва да взема и от къде? :!: :o
Вземаш една изгоряла крушка и отиваш в магазин. Показваш я на продавача и той ти дава здрава. Не си написал откъде си значи по логиката на един колега във форума си от София сигурно. :partyman:
lov - майстор
И по какво разбра че са изгорели. По това е черен балона и не се прозвънява с уред. Защото се съмнявам че са глим лампи.
lyubohar - майстор
На моя чисто нова кафемашина Gaggia спря да свети една от лампите.
Разглобих и се оказа,че не прави контакт.Имаше вързано съпротивление.
Мисля,че последователно и вероятно беше глимка.
Atanas66 - помощник
Да сменям ли крушките ? Сега видях на тъмно че светят и трите но много слабо . Това да не е някаква индикация че е за почистване , в упътването нищо не пише . :yawinkle:
lov - майстор
Никаква индикация няма на тези машини за почистване.
Понеже пак не пожела да направиш една снимка ще се правя на врачка. На тези лампични на едното изводче е вързано едно съпротивление. Вероятно е скрито я някоя шлаухка и ти си мислиш че е сложена за изолация на кабела. Ако има такова нещо вероятно то е изгоряло.
Без снимки на карантията повече не мога да давам съвети.
kozl - майстор
На нашата кафеварка крушките са глим лампи и до сега с тях проблеми няма. Но допускам, че на други машини може да са инсталирани светодиоди. На печка горение крушките тлим лампи, запресовани в пласмасов корпус със съпротивлението и светеха когато си поискат. Смених с нови по 2 лв. Счупих корпуса на една от старите и съпротинлението изправно и глимката свети, явно контакта м-у тях е бил причината. Но за 2 лв. дали си заслужава занимавка за поправка :?

Тема "Проблем с кафемашина taurus trento" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: