Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте майстори,

Наскоро се преместих да живея на село и реших да си обновя осветлението на двора. На алеята имам 5 лампи които се управляват с девиаторен ключ - единия е в къщата, другия на портата. След като смених всички лампиони и сензорни лампи се почувствах че ги разбирам нещата и реших да си направя алеята лампите да се включват вечер със светлинен сензор (Не за движение а за светлина). Но....ударих на камък. Сензорна има 3 кабела - кафяв, червен и син. По схема синия трябва да е вързан към нула след товара, но на ключа нямам нула която е след товара...пробвах всякакви варианти, включително да взема нула от съседен контакт. Чертах схеми, мислих, мъдри но нищо не измислих. Тествах с една лампа както е на схемата - работи безпроблемно, но без нула точно след товара не иска и не иска...къде ми е грешката. Няма как да изкарам нулата след лампите защото е бетониран. Започвам да си мисля че проблема е в самия сензор и че не е направен за такова животно. Има ли изобщо такива сензори с които да управлявам много тела от един ключ. Ако някой има опит с тези неща нека сподели.

Поздрави
nikolov333 - майстор
Намери разклонителната кутия от която са захранени лампите през девиаторите и там го свържи.. Тока "тръгва" от тази кутия, към девиаторите ти.. те "подават" фаза на лампите и през тях се"връща" към нулата в нея. :idea:

Прикачен файл

dev_sh_2.gif
dev_sh_2.gif (6.19 KиБ) Видяна 1438 пъти

Тема "Свързване на фотосензор за светлина към девиаторен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: