Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
SEV - специалист
Въпроса е следния,имам врата която е леко повредена и искам да я сменя.Проблема,не мога да намеря същата, а не ми се сменят другите шест врати в апартамента,които са еднакви и здрави.Прилагам снимки,очаквам съвети и идеи.

Прикачен файл

20180402_121340.jpg

Прикачен файл

20180402_095124.jpg
dyodi - специалист
Ако вратата е по-поръчка, а не готова, няма ли да могат да предложат материал и декор по избор, подобни на досегашните? Има голям избор на декори за врати по поръчка, като има разлика в предлаганото от различните фирми, защото работят с различни материали и доставчици. От друга страна, ако не може да се намери същата врата - с дървесен декор в кафяво, може да се поръча едноцветна в кафяво (има такива по поръчка, боядисани например с полиуретанова боя в цвят по избор, а дръжките може да се ползват от старата врата, за да са еднакви с другите) и все едно, че е нарочно (уж за да се акцентира върху стая с определено различно предназначение и да е по-лесно разпознаваема вратата на тази стая). Така, както входната врата на жилището и вратата на банята обикновено се различават от другите врати, няма проблем още една врата да се различава, но трябва да се вложи някакъв смисъл в това, а и видът на вратата да е в хармония с този на останалите врати, макар и не идентичен.
SEV - специалист
Всички врати са еднакви,дори тази на банята.Не мога да кажа вратите дали са по поръчка или от къде са купени.
dyodi - специалист
Едва сега видях втората снимка - на цялата врата. Според мене е купена готова, китайска. Потърсих в Интернет актуалните модели китайски интериорни врати, има една подобна на Вашата в уебсайт, който тук вероятно не е позволено да посоча пряко (за да няма реклама), там моделът е под номер 11. С ключова фраза kitayska-interiorna-vrata-variant-11 се надявам, че ще можете да намерите и разгледате модела в Интернет (при мене излиза на първо място в Гугъл при търсенето с тези думи). Аз също избирам врати в момента, затова имам свежи впечатления къде какво предлагат. Наскоро бях във фирма, която предлага същия асортимент врати, като посочената № 11, и ми казаха, че няма значение дали в техния шоу-рум моделът е представен с остъкляване или не, вратата се поръчва по избор на клиента дали да е остъклена или плътна от дадения модел. Вратата с модел, подобен на Вашия, която видях в Интернет, е представена с остъкляване, но това вероятно е само вариант на модела и може да се избира да не е остъклена, както и в какъв цвят да е. Дано наистина да е нещо подобно на това, което търсите.

Тема "Въпрос за интериорна врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: