• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Е ти с това дай го на друг уби всичко детско в него. Да не говорим за ''Направи си сам'' :-D
lyubohar - майстор
Не съм поправял такъв Янтар.Оказа се,че нямат баланс,а маховика изпълнява тази роля.
Разглобяването нацяло не се препоръчва,тъй като после много трудно се нагласят чукчетата да бият.
При всички случаи циферблата се маха и тогава се промива.Руските са с много слаба боя и надписите ще изчезнат веднага.Пружините могат отделно да се свалят и да се промият,лесно си ги чупят.
Може пружината на гонга да е счупена.
Или там има спирачка,която да е включена и затова да не звъни.
MamaMy - майстор
Стрелките се вадят най-лесно с 2 лъжички за кафе от двете страни. Препоръчвам да накиснете механизма в бензин преди основното промиване за да може да навлезе вътре в пружините и да разтвори клея.
teon - специалист
...за колегата @Linux Code:
https://strelki.info/viewtopic.php?f=53&t=7712
...има инфо в нета-напиши ремонт на стенен Янтар и излиза достатъчно информация...иска си и малко технически умения,рутина...за профилактика не е нужно да се разглобява механизма...достатъчно е да го извадиш от кутията,промиеш и смажеш...миналата година се занимавах с един подобен(но без гонг)... отне ми повече време настройката, но аз съм любител...
lyubohar - майстор
Колегата се е насочил към форум за часовници,където му е обяснено почти всичко.
Почти дума по дума с моя пост.Нека си контактува там,тук няма кой да му даде адекватни съвети явно.
Linux-Code - специалист
Мерси много на всички които дадоха насоки. Благодаря много и на колегата lyubohar който ми даде линк към форума за часовници. Вече се регистрирах там, пуснах тема и ми отговориха. Благодарен съм също и на колегата teon който ми даде линк в който е описано как се прави профилактика. Процедурите са доста дълги, но в домашни условия няма друга алтернатива. Започвам от утре лека по лека да действам, като следвам стъпките както ми писаха във форума за часовници.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на стенен часовник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: