Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,отскоро ми попадна един принтер на канон който е дефектен,а искам да го поправя,но не знам как.Ще се радвам на идеи и предложения.Значи когато го включа и го свържа с компютъра изписвa да го изключа и да се свържа с отдел подръжка :D.
Модела е PIXMA IP3600.(С Нови мастилници е ) Инсталирал съм му неговите си драйвери.
Duke_BG - специалист
канон слагат едни броячи които след като се запълнят - примерно направил си 18000 разпечатки и ти изписва "закарай го в сервиз" като се има пред вид че кечетата където се паркират главите са се задръстили - потърси из нета има разни разработки за софтуерно нулиране на тоя брояч, но трябва да почистиш и кечетата че да не направиш петно на бюрото :)

тук е обяснено как става - при твоя модел може с комбинация от бутони или със софтуер.

Успех и пиши как си се справил
Duke_BG написа:
канон слагат едни броячи които след като се запълнят - примерно направил си 18000 разпечатки и ти изписва "закарай го в сервиз" като се има пред вид че кечетата където се паркират главите са се задръстили - потърси из нета има разни разработки за софтуерно нулиране на тоя брояч, но трябва да почистиш и кечетата че да не направиш петно на бюрото :)

тук е обяснено как става - при твоя модел може с комбинация от бутони или със софтуер.

Успех и пиши как си се справил
За съжаление резултата е същия ,нулирането не помогна лампата му заедно с грешката му продължават да светят ... мисля си дали не са задръстени дюзите на главата му....сваля се лесно дали може да се изчистят някак си....
zdravcho - специалист
petko_andreev написа:
....сваля се лесно дали може да се изчистят някак си....
Може разбира се - купуваш си нова. Причината - като се запушат и стоят така дълго време дефектират. И да ги отпушиш след това файда няма. Цената на нова печатаща глава е съизмерима с цената на цял нов принтер. Та както ти каза Хидразин в другата тема - на боклука. Всякакви опити за реставрация, поне за мен са неоправдани парични разходи. Изгубеното време него броим. Казвам го от личен опит пак с Канон ИП Пиксма 4800 ако не бъркам. За да се поддържат във функционално състояние този тип принтери трябва да се ползват редовно. Да кажем поне веднъж седмично. А при мен беше веднъж на 2 месеца понякога. На практика се получаваше за да си разпечатам една страница, 10-15мин преди това цапотене с главата. Практически и икономически неоправдано ми беше поддържането му. Но всеки сам си решава
Duke_BG - специалист
тия бъзикни няма как да разберат дали е запушена главата или не
така че и да отпушиш главата няма да има промяна.
до тук клониш към кофата
а да си купиш нови глави наистина е безсмислено - по-добре си купи нов принтер
MamaMy - майстор
Той принтера така или иначе идва и отива към боклука, ми защо автора на темата да не позагуби малко и от нашето време освен своето? :rock:
nikolov333 - майстор
Ааааа..електронния скрап не е за кофата. Пазете природата.. :lol:
lov - майстор
Кога ли ще се наложите да те изравяме като се срине пещерата. :lol: :lol: :lol:
nikolov333 - майстор
Имам едни агенти дето ремонтират електроника и трупат скрапа в един склад. Не знам издават ли ги на вторични, като почнат да се сриват купищата, но като ми требва нещо рядко, винаги го намирам при тях.. :-D
lov - майстор
Който се занимава с ремонти винаги е така. Купища платки които са за донори. Дори да се предлага въпросния компонет може да се наложи да чакаш и месец за доставка и не се знае какво качество ще получиш. Да не говорим че след като решиш да направиш разчистване и изхвърлиш нещо по законите още на другия ден ти е дотрябвало. :lol:

Тема "Canon PIXMA 3600" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: