Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nikolov333 - майстор
Имам една стара, но много удобна холна маса със стъклен плот и тръбна алуминиева рамка. Искам да освежа рамката с някакъв спрей или боя, за да изглежда като хромирана.. Гледал съм клипове със някакъв огледален спрей да пръскат коли и стават наистина като огледални. Ще търся някакъв огледален спрей с хром ефект, но не знам как да подготвя основата за боядисване върху алуминия, понеже ми се струва, че има някакъв шприц кит под сегашното покритие..
Прикачен файл:
IMG_20180503_234501.jpg
Това е сегашното положение, а искам да постигна нещо близко до това..
Прикачен файл:
IMG_20180503_234423.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще стане огледално, ако отдолу е супер гладко. След шкурене, го обработи като кола. Да, със шпиц кит и супер фини шкурки.
Ако искаш, не чакай на тук, а почети малко в мото форумите. :-)
nikolov333 - майстор
Да.. намерих една тема по форумите на моделистите.. ама хром ефекта не бил проста работа. Май по-добре ще е да си търся същата готова хромирана, понеже не вярвам да намеря къде да ми хромират старата рамка.. Иначе ето как хромират в БГ.. https://www.vbox7.com/play:95d0f054
nikolov333 - майстор
Ей тоя клип търсих преди, но го намирам от фейсбук..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Video Unavailable
Sorry, this video could not be played.
Дума, име, заглавие, нещо?? Повечето видеа във фб са от тубата...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И не виждаш, че основата е супер подготвена, гладка??
nikolov333 - майстор
Що да не виждам.. турил съм 2.25 диоптъра за целта.. :-D :lol: :lol:
stridata - специалист
Хрома на спрей не е удачен за твоята ситуация защото цапа и не е устойчив. "Течния хром" за пръскане, първо, че се прави много трудно, второ е безумно скъп. Има "хидро-хром" който го правеха на едно-две места в София, но си мисля, че си продадоха вече машините....?
За "електро-хрома" в/у старата маса няма да стане. Най-близо и здраво за тебе е много светъл сив металик и лак отгоре. Забрави за огледалния ефект.

П.п.
Това което гледате без да съм го гледал се прави в/у черен гланц!
velsi - Почетен майстор
Ако алуминиевата ти рамка е в добро състояние, не е много очукана и с разни подбитости, аз бих се ориентирал към полиране на алуминиия. Серия от шкурки, от по-едра към по фина и накрая подходяща полирпаста. Малко по-трудоемко е, но ефекта ще е не по-лош от хромирането.

Тема "Боядисване на алуминиева тръбна рамка на маса с хром ефект.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: