• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
krasi92 - майстор
Преди да купиш нов амортесьор разглоби стола и огледай седалката защото има вариант и да се е разбила втулката дето влиза амортесьора.
Hoвoceлckи - майстор
... и лекинко да опира в палеца за спускане. Малко вероятно, но не и за пренебрегване :idea:
MamaMy - майстор
Съвсем не е малко вероятно. Аз използвам предни седалки от кола и им монтирам амортисьор и кръстачка от стари и счупени китайски столове. Първият преправен е вече на 3 години и се ползва пред компютъра всекидневно. На него смених 3 кръстачки докато намерих една метална от български въртящ се стол. Мача приключи. От тогава е бетон и не се е повреждал никога. Преди няколко месеца преправих втори. За един месец му смених 3 основи поради сцепване на ламарината и пропадане на амортисьора навътре. Отделно, че стола се килва много неприятно на една страна, а отдолу ламарината се набръчква като бабичка. Явно това са различните нива на китайското качество. Проблема е решен като вместо оригиналната основа заварих няколко парчета шина от пружина на легло и в нея пробих отвор за амортисьора. Сега нямам функциите люлеене, а за регулиране на височината трябва да се бърка с инструмент отдолу, но те не са ми необходими. И този стол стана бетон.

Прикачен файл

Изображение1559.jpg
Изображение1559.jpg (58.98 KиБ) Видяна 745 пъти
Hoвoceлckи - майстор
Така е - планката е калпава. Стоманата е някаква сплав с идеята да не се криви лесно, но доста лесно се цепи. Заварявал съм много пъти. Следващият се къса до заварката. На два служебни правих импровизация с 4-5мм ламарина. Няколко години вече не са мръднали. А ползването е вандалско :-D
  • 1
  • 2

Тема "Амортисьор на стол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: