• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
i486 - специалист
Имам един стол с амортисьор, който от известно време се спуска самоволно. Не рязко като с ръчката, но полека лека и слиза до долу. Предполагам има резервни, но доколкото помня имаше проблем с изваждането след като се е набил здраво веднъж. Има ли някакъв подход за вадене и кой параметър да му гледам за нов? Диаметър и нютони предполагам.
plamen6703 - майстор
i486 написа:
Имам един стол с амортисьор, който от известно време се спуска самоволно. Не рязко като с ръчката, но полека лека и слиза до долу. Предполагам има резервни, но доколкото помня имаше проблем с изваждането след като се е набил здраво веднъж. Има ли някакъв подход за вадене и кой параметър да му гледам за нов? Диаметър и нютони предполагам.
Прочети тук как се прави https://www.chairpro.bg/news/kak-da-sme ... ofis-stol/ и прочети тук за амортисьорите, иначе друг ще прочете и ще ти го разказва все едно знае :wink: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Така се сменява на домашния стол. На такъв, ползван в офиса (повече време, от повече юзъри), трябва да си голям късметлия да излезе, при това с гумен чук. Започни, разбира се, по лесния начин. Ако се закучи имаш опция освобождаване на планката от седалката. Предвид, че този амортисьор е отписан, спокойно можеш да нагрееш на газов или обикновен електрически котлон, като поставиш планката да легне върху него. И после пак - бой с чука. Като параметър за новия, съществена е дължината.
plamen6703 - майстор
i486 написа:
мерси
Като смениш амортисьора /ако го смениш/ ще се убедиш, че не си е заслужавало да го правиш. Такъв стол е колкото изкара и се бракува, и така до следващият стол.
Понеже работата ми е по цял ден на стол, най-добрият стол за работа, който и до момента ползвам е като този тук http://homes.gruh.org/?p=2119 . Имам няколко такива стола и ги ползвам на работа от времето на Тато, няма грешка в тях. Вярно, че не са модерни и са неугледни, но са много здрави :) :partyman:
i486 - специалист
Столът не е голямо чудо, ако смяташ, че е нещо "директорско". Няма някакво износване, че да купувам нов същия. Ако гол амортисьор струва 10% по-малко от цял стол, тогава може да мисля дали не ми трябва резервен спаднал. Странното е, че спада сякаш при някакъв наклон - в някои ситуации стоя без да се спуска.

PS: Ей такъв вид е (поне на вид), масово разпространен, но излезе добър като удобство и т.н. След него бях взел един кожен по-скъп, който се оказа пълна скръб. Да взема да им разменя амортисьорите освен? Другия не знам дефектен ли е, но някак стои с лек наклон напред и се изхлузвам.

http://mebeliandrea.com/ofis-stol-carmen-6083
plamen6703 - майстор
Цената на нов амортисьор е около 1/3 от цената на този стол и за около 30-40 лв. може би ще те кара около 30-40 дена :)
Поне при мен след смяна на амортисьор на стол за около 300 лв. ме изкара около два месеца. Аз тежа около максималното натоварване на стола и може в мен да е проблема :-D
i486 - специалист
Аз не тежа над лимита, но може би имам навик да се мятам по-невнимателно и му се получава пак претоварване.
Hoвoceлckи - майстор
i486 написа:
Другия не знам дефектен ли е, но някак стои с лек наклон напред и се изхлузвам.
Сигурен ле си, че не си го сглобил на обратно. Отдолу планката си има означение "напред".
Ако ще разметяш амортисьора варианта с нагряването е неприложим :!: Иначе съм го правил. Мярнах амортисьори по 24-25 лева. Това ти идва 1/5 от цената на стола. Ползвай търсачката.
i486 - специалист
Напред е врътката отдолу така, че явно е в правилната посока. Тъкмо си бях помислил, че има шанс да стане функционален.
  • 1
  • 2

Тема "Амортисьор на стол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: