Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имам един малко тъп въпрос, като за любител. Реших да си направя окачен таван(за развлечение, ще си го гледам аз.. ) обаче при монтирането на скарата съм изместил някой от цд профилите. При закачането на гипскартона, фугата м/у два от листите ми остана във въздуха. Бих искал да ви попитам, проблем ли ще е това и напълно задължително ли е да свалям, за да преправям скарата? Предполагам шанса да с напука е увеличен значително.. но все пак, бих желал да чуя и вашето мнение. Благодаря ви.
шоп - майстор
hrist0v3 написа:
Предполагам шанса да с напука е увеличен значително..
Точно така.
naB4o - специалист
Аз също като любител имам два тавана. При първия (преди повече от 10 години, като бях съвсем млад и неопитен) действах по описания начин и се напукваше след време. При втория, където имах такива случаи поставях "паразитен" профил. Т.е. половината с рапиди за единия лист и после другата половина за следващият. Това при мен беше при напречните снадки. Една година след това нямам напукано, фигурата отдолу не е паднала. Много си бях поиграл обаче да си изчисля къде ще имам профили, за да имам профил и в периметрите на фигурата.
Благодаря ви!
В край на сметка, понеже си падам малко мързелив човек, реших да сваля всичко докато е време и да преправя скарата. Не че няма вероятност пак да се напука, но да се помъчим да я сведем до минимум.
За да не отварям нова тема, ще попитам тук.
При шпакловане на външните ъгли, кое според вас е по-удачно да ползвам, перфорирани алуминеви профили или ъглозащитна лента.
За вътрешните ъгли и фугите ще използвам, хартиена лента.
wanderer - специалист
hrist0v3 написа:
При шпакловане на външните ъгли, кое според вас е по-удачно да ползвам
  • метални ръбохранители си ползвай

Тема "Окачен таван(Любител)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: