Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Semiuser - напреднал
Здравейте! Както виждате от заглавието, проблемът е входна врата на апартамент, която опира в пода при отваряне. Подът е от плочи без фуга. Дефектът се състои в леко драскане на плочите с върха на вратата и най-неприятното: силен стържещ звук - УЖАС! Апартаментът се ползва като офис и постоянно влизат хора. През времето имаше земетрения, които причиниха дори леки пукнатини по стените, предполагам, че това е причината и вратата да се е увесила. Опитах се да направя нещо по въпроса, но пантите не са деформирани, поне не и видимо. Може би решението е да се отнеме малко отдолу? Досега не съм се опитвал и дори не знам как се сваля врата с подобни панти. Какво може да ме посъветвате, ще съм ви много благодарен!

Изображение

Изображение
Neno Er - специалист
Предполагам, че за да се откачи врата се изважда нагоре оста на пантата.
Ако пантите на вратата са две се отвива/завърта на ляво/ долната панта на 2 оборота.
Ако пантите са три, долната панта се отвива примерно на два, а средната на един оборот.
И при двата случая вратата трябва да се откачи.
lov - майстор
Тая панта не може да се регулира по височина. И едва ли е провиснала толкова много. По вероятно са оставили много малък просвет. Спасението ти е само подрязване на вратата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Плочките без фуга са надигнали.
Отнема се на вратата отдолу, с ренде, може и със шкурка. Може и на ръка
Пантата - развива се болта и се вади...
Човекът попита и повече не е влизал във форума
ESPACE - майстор
Дотук само Neno Er е чел внимателно и е дал най-лесното и работещо решение.
Чираче - майстор
Вратата може и да не се откача от пантите. Взема се самозалепваща шкурка Р40, и се залепва за пода. Вратата се отваря и затваря върху шкурката колкото е необходимо до необходимото изпиляване. И готово. :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 04, 2018 6:03 pmЧираче написа:
Вратата може и да не се откача от пантите. Взема се самозалепваща шкурка Р40, и се залепва за пода. Вратата се отваря и затваря върху шкурката колкото е необходимо до необходимото изпиляване. И готово. :?
Yes!
miliad - майстор
пон юни 04, 2018 6:03 pmЧираче написа:
Вратата може и да не се откача от пантите. Взема се самозалепваща шкурка Р40, и се залепва за пода. Вратата се отваря и затваря върху шкурката колкото е необходимо до необходимото изпиляване. И готово. :?


Ааа не , P24 се взема. Ако може да я подпъхне под крилото. :partyman:

Тема "Увиснала входна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: