Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
muhala - майстор
От снимката ми се струва, че гардероба е от 18мм пдч. Колко пък да тежи ? :?: Изпразваш го целия редиш половината стая, местиш гардероба, редиш останалата част, пак местиш. или в обратен ред. зависи от къде си започнал.
vitorio83 - специалист
пон май 28, 2018 10:33 amkonev написа:
Здрасти!
Все пак най-добрият вариант, ако имаш възможност, е да подготвиш нова здрава и равна основа. Добре си се ориентирал да не слагаш ламинат под гардероба. Плаващите настилки трябва да могат да се движат, а тежките мебели върху тях спират движението. Повдигни гардероба на ниски крачета малко навътре от лицето (и отзад, разбира се) и реди ламината на 8-10 мм от тях. После покрий с дървена бленда и си готов.
П.С. Не се лъжи да слагаш подложки по-дебели от 3мм. Улягат, където е натоварено и следва постоянно движение на настилката с риск от
чупене или отваряне при ръбовете. Реди перпендикулярно на дюшемето!
Успех!
Е то значи и под спалнята не слагай ламинат,под секцията също не слагай ламинат.По-добре не слагай никъде тогава.
vuccappella - напреднал
Мнгоо стара тема, но исках да дам отговор за някой в бъдещето, който се чуди за това.

Това, което аз съм чел и гледал по темата е следното:

До 200кг приблизително товар е ок да има върху плаващ ламинат/винилм но честно казано зависи и как това е разпределен. Над това не е желателно. Причината е че пода се разширява и стеснява според атмосферните условия и ако сложиш много тежък, не подвижен товар, то той няма да може да се стеснява и разширява както трябва (за това се остава и място на края при первазите до стената), което с времето ще повреди пода (хлопащи дъски,напукани и т.н).

Сега, тук е важно да се поясни че е възможно полагането на пода под спалня,канапе и т.н защото тези мебели са също подвижни. Като правите креватна гимнастика с жената на леглото или сядате на дивана, все се мърдат малко и дават възможност за вдвижение на пода, пък и тези мебели по принцип, ако няма човек върху тях едва ли са толкова тежки.

Един много тежък гърдероб, който е препълнен, не е препоръчително под него да има ламинат/винил защото едва ли ще помръдне, освен ако е нестабилен, но все пак може да се нареди и под него като просто трябва да се среже ламината/винила където са краката или тежеста на гардеробаза да той е върху пода а не върху дъските да ги притиска, същото и с кухни и т.н, тежки неща, които не мърдат, може да се работи около тях или, ако се реши може да се положи пода първо а после от горе на кухнята да и се изрежат краката за да не притиска пода и пак става, но е повече работа и материалиа, а в повечето случаи едва ли ще има визуална разлика, особено ако ламината или винила се подпъхне под перваза на гардероба/кухнята, без да се полага изцяло от долу.
floydogi - специалист
Колега, в една тема по-нагоре питаш как се реди ламинат/винил, пък в тази даваш вече съвети. Айде по-сериозно, че някой като тебе може и да ги послуша и да вземе верно да изреже дупки в паркета за краката на мебелите. Почети още, погледай клипчета, нареди 5-6 паркета, пък тогава започни със съветите.
vuccappella - напреднал
вт мар 15, 2022 3:17 pmfloydogi написа:
Колега, в една тема по-нагоре питаш как се реди ламинат/винил, пък в тази даваш вече съвети. Айде по-сериозно, че някой като тебе може и да ги послуша и да вземе верно да изреже дупки в паркета за краката на мебелите. Почети още, погледай клипчета, нареди 5-6 паркета, пък тогава започни със съветите.
Просто споделям какво съм гледалт точно за този въпрос,
Това, което аз съм чел и гледал по темата е следното:
, никъде не съм претендирал че разбирам!

За да поясна, ето някои от източниците:


https://www.hunker.com/12149805/how-doe ... r%20dented.
https://www.bestlaminate.com/blog/can-l ... f-a-piano/

но имаше и дурги защото и аз съм се сблъскал с този проблем в момента и те ми помогнаха и преразказах това, което съм чел и гледал. Като се нареди пода при мен естествено ще докладваме, ако е било правялното решение или ще се върнем на чертежната дъска. :-D
chapara - майстор
vuccappella, ти езици поназнайваш ли :?
Lutchezar - майстор
В линковете препоръчват специализирани "крачета" за тежки мебели и пианото. Във видеото някой вече е потопил шкафа в ламинат и се слага винил върху ламината. Изобщо съвсем частен и идиотски случай. Като на всичко отгоре това е кухня. Но не е българска, в едната ми кухня си имам и подов сифон дори, така е проектирана. А в някой държави сифон има само в душ кабината, но не и в банята. Никой разумен човек не си нарушава целостта на подовото покритие заради мебели, а както пишат в твоите линкове се избират устойчиви подови покрития, съобразени с трафика и натоварването.
Последна промяна от Lutchezar на ср мар 16, 2022 1:54 am, променено общо 1 път.
miliad - майстор
Общо взето, ретро американска кухня, която конструктивно няма нищо общо с българска и като цяло с европейската направа на шкафове.
От там и грешно разбиране на ситуацията.
Та не става само с клипчета. Иска и някаква основа на която да стъпиш.
chapara - майстор
2012 година бях в САЩ и правих ремонт на една баня на която трябваше да се смени шкафа. При разглобяването се оказа че е сглобен директно на подовите греди и захванат за тях, има логика :-D защо да слагат под, като шкафа си има дъно :? :-D Та тук в клипа случая е идентичен, а и върху паркет идиота реди боклук.
vuccappella - напреднал
Все пак значи мнението ми е било полезно, ако някой го види може да се поучи от грешките и представите и да не се подведе, та дори и да съм само аз :)

Тема "Поставяне на ламинат без местене на гардероба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: