Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
film - специалист
Здравейте, искам да поставя ламинат в стаята, без да махам гардероба, тъй като е здрав, тежък и не виждам нужда от смяна. Какъв трион ще трябва за изрязване на пода до гардероба - зеге или саблен. Вероятно ще извикам майстор, но искам да съм подготвен

Прикачен файл

IMG_20180527_172131.jpg
plamen6703 - майстор
Повикай майстор на място да ти обясни, че не трябва да режеш и махаш дъските от пода! Редете ламината директно отгоре върху дъските на пода. Ще стане хубаво като кърпени гащи, но избора си е твой! :partyman:
film - специалист
Дъските скърцат и не са хубаво наредени, но ще се консултирам с майстор. И все пак със какъв трион може да се режат дъски в близост до стената? Зегето ми се струва че може да реже на около 10 см от стената/гардероба
miliad - майстор
Потaпящ циркуляр реже нaй- близо до ръбa, 10-15мм. Но не ми стaвa ясно целтa нa упрaжнението. Не знaм с мултикътaрa 2-3 м ряз кaк се прaвят. Не съм рaботил до сегa с него.
film - специалист
Благодаря, ще видя майстора на какво мнение е, но си мисля че няма да е проблем гардероба да остане
lyubohar - майстор
Сигурно няма да е проблем,ама заради едно спестяване на изпразване и преместване ще е кърпена работа.
zz_stefanov - майстор
Що бе, первазче може да сложи и на гардероба :)
muhala - майстор
Абе стига цигански работи. Махал всичко от стаята, слагаш ламината и обратно.
Здрасти!
Все пак най-добрият вариант, ако имаш възможност, е да подготвиш нова здрава и равна основа. Добре си се ориентирал да не слагаш ламинат под гардероба. Плаващите настилки трябва да могат да се движат, а тежките мебели върху тях спират движението. Повдигни гардероба на ниски крачета малко навътре от лицето (и отзад, разбира се) и реди ламината на 8-10 мм от тях. После покрий с дървена бленда и си готов.
П.С. Не се лъжи да слагаш подложки по-дебели от 3мм. Улягат, където е натоварено и следва постоянно движение на настилката с риск от
чупене или отваряне при ръбовете. Реди перпендикулярно на дюшемето!
Успех!

Тема "Поставяне на ламинат без местене на гардероба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: