Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Привет,
Реших да ремонтирам вече усвоената тераса която ползваме заспална (кухня+усвоената тераса), тъй като бе доста студено и влажно в помещението. За моя изненада се оказа, изградената стена е изградена от:
1. 5 см стиропор;
2. Гипс Картон (мисля зелен);
3. 10-15 см каменна вата;
4. Гипс картон;

Общо взето липсва Итонг или какъвто и да е градеж.

В момента сме пред дилема, дали да разрушим всичко или по няккакъв начин да преправяме. Като към момента витае идеята да изградим стена от Итонг и зад него вата с гипскартон, като всичко останало да остане както си е.

Бих бил благодарен на всякакви съвети и критики отностно избрания подход.

Питам не защото не съм чел (да не ви заблуждава новия акаунт), а защото не попаднах на подобен случай, това в комбинация с липсата на кой знае какъв опит правят решението доста трудно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами, реално, имате изолацията. Остава да иззидате отвътре и стената :lol: . Като иззидате итонга, си го измажете с лепило и мрежа. Не ви трябва нова изолация, че и картон.
пон май 28, 2018 9:46 pmn_a написа:
Ами, реално, имате изолацията. Остава да иззидате отвътре и стената :lol: . Като иззидате итонга, си го измажете с лепило и мрежа. Не ви трябва нова изолация, че и картон.
Ами да, това е единия вариянт за преправяне, като би трябвали да сваля гипскартона на тавана и итонга да е до горе. Другото което си мислим е от вън да сложим още един плас стиропор(или да подменим съществуващия това обаче не знам има ли смисъл и какъв), а от вътре да направим още една конструкция гипскатрон с вата или с други думи 5/10(нов стиропор)+5см стар стиропор+гипскартон/вата/гипскартон(старо)+вата/гипскартон(ново).

Честно казано и двете схеми ми изглеждат малко като "манджа с грозде", но това е от моята гледна точка на човек който е чел гледал, но не правил.

Тема "Вече усвоена тераса - ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: