• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
От 2 седмици безуспешно се опитвам да намеря чрез Интернет нова кръстачка за пералня GORENJE WA 513. Дайте съвет къде може да е останала някоя забравена в склад или сервиз? Не искам употребявани, защото са корозирали и не е ясно кога ще се счупят.
shotik - майстор
Отдавна си регистриран и навярно не веднъж си прочел , че се пита от къде е питащият.
Защо не написа за къде става дума - София , Варна или село Огоя например?
Здравейте,
Имам WA 513 със същия проблем. Купих цяла работеща пералня за 50 лв. (но много мръсна) за да и взема кръстачката с барабана. Останалото за части в бъдеще. Две седмици търсих. Няма друг начин. Сега пералнята работи като пушка.
Ето от тази обява за Gorenje WA 400 (https://www.olx.bg/ad/palno-okabelyavan ... 7t1H7.html) за малко да купя кръстачката с барабана, но намерих другата пералня. Барабана на WA 400 и е с малко по-голям диаметър (475 мм вместо 455 мм на WA 513). С една дума свържете се с човека и почнете голямото мерене, за да разберете дали ще кръстачка+барабана ще стане за казана на WA 513. Мерете всичко!!!
Дано съм ви бил полезен

Успех
Стоян
iliya_i - майстор
chocho007 написа:
Здравейте,
От 2 седмици безуспешно се опитвам да намеря чрез Интернет нова кръстачка за пералня GORENJE WA 513. Дайте съвет къде може да е останала някоя забравена в склад или сервиз? Не искам употребявани, защото са корозирали и не е ясно кога ще се счупят.
чет юни 14, 2018 2:40 pmchocho007 написа:
Здравейте,
Имам WA 513 със същия проблем. Купих цяла работеща пералня за 50 лв. (но много мръсна) за да и взема кръстачката с барабана. Останалото за части в бъдеще. Две седмици търсих. Няма друг начин. Сега пералнята работи като пушка.
Ето от тази обява за Gorenje WA 400 (https://www.olx.bg/ad/palno-okabelyavan ... 7t1H7.html) за малко да купя кръстачката с барабана, но намерих другата пералня. Барабана на WA 400 и е с малко по-голям диаметър (475 мм вместо 455 мм на WA 513). С една дума свържете се с човека и почнете голямото мерене, за да разберете дали ще кръстачка+барабана ще стане за казана на WA 513. Мерете всичко!!!
Дано съм ви бил полезен

Успех
Стоян
Стояне, като гледам как питаш и след 2 седмици отговаряш сам на себе си, ти препоръчвам тази обява
Стояне, като гледам как питаш и след 2 седмици отговаряш сам на себе си, ти препоръчвам тази обява
Мда, и аз се смях като се усетих и го разправям на приятели :). В тоя форум не влизам (1-ви пост на 4-тата година от регистрацията). Някога съм бил питал. За същото нещо съм питал и на много други места. В моята единствена тема влязох през търсачка и в началото изобщо не се усетих, че е форум в който съм регистриран и въпроса е мой. :) Чак като писах ми светна, ама беше късно. :)
Не би било лошо да бъдеш малко по-милостив към слабостите на другите. :partyman:
zz_stefanov - майстор
Поне си си разказал как си си решил проблема. Твоето второ Аз трябва да е доволно. :lol:
Весело да става :)
iliya_i - майстор
пет юни 15, 2018 10:17 amchocho007 написа:
Не би било лошо да бъдеш малко по-милостив към слабостите на другите. :partyman:
Е не се обиждай! Просто ми се видя меко казано странно... :partyman:
пет юни 15, 2018 3:03 pmiliya_i написа:
Е не се обиждай! Просто ми се видя меко казано странно... :partyman:
Простено, прости! :)
Досега пералня не съм ремонтирал. Наложи се да отворя 2 перални, моята и тая за части. В моята открих пълна гняз и гнусота по външната повърхност на барабана и по казана. Това обясняваше защо понякога прането миришеше. След четене и размишления се оказа, че гнязта в същност е кир т.е. неразтворена мазнина. Получава се ако се пере с недостатъчно перилен препарат, който да разтвори мазнината. Явно жената е по-спестовна отколкото трябва. Сега съм я инструктирал да слага колкото си трябва и да не пере на 40 C ако може на 60 C. В другата пералня имаше много следи от прах за пране. Явно не са го пестили. Предполагам и това е причината да няма кир. Мръсотията беше черна, като опушено. Като цяло мисля, че беше с в пъти по-чиста вътрешност от моята.
Та мисълта ми е да не пестите прахта. И един път на няколко месеца да пускате без пране някоя дълга програма на 60-90 C със специален препарат за почистване на перални. Чувал съм, че ставало с белина и лимонтозу, но опит нямам.
krasi92 - майстор
Жив и здрав за съветите бъди.Малко съм объркан-по телевизоро едни майстори казват с калгон пък ти с лимонтозо а пък и опит нямаш.Голяма дилема :?
  • 1
  • 2

Тема "Нова кръстачка за пералня GORENJE WA 513. От къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: