Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
jolobg - специалист
Здравейте! Имам посочения тример и съм доволен от него, така че ще помоля да не получавам отговори от рода на "по-добре си купи нов" :)
Става дума за осезаем радиален луфт в оста и вибрации при работа на двигателя, което ме кара да смятам, че лагера или втулката си е "заминал/а".
Въпроса ми е възможна ли е подмяната на износената част и какви са чалъмите при разглобяването на сглобката? Предполагам, че първо трябва да се свали предпазителя, а той е закрепен към корпуса с двигателя чрез клик система и се опасявам, че при неправилен подход при освобождамането на палчето ще се счупи.

Предварително благодаря!
krasi92 - майстор
Такава магданозокосачка в сервиза я замениха с нова точно с разбита ос на шпулата така че може и да няма много чаркалаци за нея
jolobg - специалист
С подмяна и "баба знае", а моята отдавна е извън гаранция. Въпросът е дали се разглобява без да се строши, а втулка/лагер се прави/купува. Вече, ако и оста на двигателя е износена - R.I.P.
hidrazin - майстор
пон юни 11, 2018 9:37 amjolobg написа:
... втулка/лагер се прави...
И как точно се прави такава втулка? Ако е втулка а не лагер де.
Тва дет си го мислиш че ще струговаш втулка от бронз ще изкара от ден до пладне...
За посочената уйня не се предлагат никакви чаркове за ремонт по двигателя. Само външните пластмаски...
:partyman:
krasi92 - майстор
Що питаш тука а не баба ти дето знае.Ако не можеш да разглобиш едни пласмаси как ще направиш лагер.Да разглобява се без да се строши
jolobg - специалист
вт юни 12, 2018 12:20 amkrasi92 написа:
Що питаш тука а не баба ти дето знае.Ако не можеш да разглобиш едни пласмаси как ще направиш лагер.Да разглобява се без да се строши
Ако не можеш да кажеш нещо умно, по-добре си замълчи! А форума не е за да се правим на важни, а да си помагаме!

Тема "Ремонт на електрически тример ART 23 Combitrim" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: