• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav - майстор
Хайде и аз да хвърлям боб - на центрофуга му е най-трудно на маторя, но центрофугата е винаги в една посока, когато пере пералнята върти ту по часовата, ту обратно на чосовата стрелка - къде зацикля, кога се чуди да тръгне или да не тръгне, в посока на центрофугата или обратно на нея? Огледай си внимателно ремъка, особено ако е назъбен (тип ангренажен). Едно леко притягане може да ти реши поблема, но ако ремъкът е износен може и да провокираш смяна на лагери бадева. Ако ремъкът ти е трапецовиден можеш да го пръснеш с колофон разтворен в спирт, след изпаряването на спирта трябва да се подобрят нещата, но после ще се наложи притягане или смяна на ластика.
brpraziel - специалист
Ремъка не е назъбен в добро състояние е и е доста стегнат.Ще погледна в коя посока го прави.Засега единствено изкарах от дренажа една стотинка но не мисля че е от нея.
brpraziel - специалист
Не стигнах до мотора след дълго оглеждане успях да изкарам една 1 стотинка упряла в барабана.Съмнително ми е това да е основния проблем, но засега проблема изчезна.Засега ще наблюдавам и ако пак се появи може би ще чакам да стане по зле за да е по явен проблема .
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт пералня ZEROWATT ZL 85" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: