• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Имаше един лаф на времето или виц от сорта та може да не го предам точно.

Един постоянно се молел на господа да спечели от тотото. И след поредната молитва в църквата се чул глас от небесата..
-- Айде бе поне един фиш вземи че пусни.

Та и твоята работа същата хем те боли хем те сърби. Ние от де да знаем какъв точно ти е профила на уплътнението.Нищо че има Пежо карал съм го само 5 пъти до сега. :-D Па и е друг модел.
Поне една снимка да беше направил и с някакви размери. Или ще трябва да хвърляме боб, да викаме врачките и баячките и да ти го сервираме ей така на готово.
Само в сайта дето го даде Хидрата са барем три модела. За повече не съм гледал и няма да го направя повече. Това ти беше достатъчно да има за какво да се хванеш и да не ревеш като убодена мечка че било 60 кинта.
Па напъни се малко може и да успееш преди темата да е станала десет страници рев и сополи. :-D
:partyman:
i486 - специалист
Добре, че ми каза за Гугъл - не го бях чувал досега и не се бях досетил да потърся уплътнение там. Само по форумите се намират интелигентни хора да дадат мъдър съвет от типа "ами например пробвай да потърсиш". Добре е да прочетеш пак заглавието на темата - питам за лепене, а не къде може да намеря. Споменах цената като радикален вариант. Иначе и аз мога да се досетя, че за Лада има "почти същите" уплътнения - с малко затваряне на очите ще стане като оригинално за без пари.
lov - майстор
За лепене трябва една вълшебна думичка /ново/ плюмка и сачикабрус. Ако не знаеш какво е последното потърси.
nikolov333 - майстор
Най-добре си намери в добро състояние от колите за части по моргите или обявите. За 20 кинта макс, поне ще е оригинално и ще изкара повече от новите "оригинални"..
i486 - специалист
Така е, но трябва да го видиш на място. По куриер ти пращат нещо, което ако е скъсано и да го откажеш все едно пак си го купуваш при цена 5-10лв и транспорт 5-10лв.
novgradski - специалист
Преди години купената "на старо" Лагуна II беше с такъв проблем.Докато търсих ново - ми подариха от морга още едно скъсано.Изрязах около 15см и залепих с каноконлит (уж докато намеря)...ама така кара 10 години...така и я продадох.
Който търси - намира.
KingLin - майстор
С полихлоропреново няма ли да стане лепенето?
Здравейте,
Имах подобен проблем с едно парче от уплътнение.Залепих го с лепило PATTEX.Резултата е отличен,а лепилото е супер.
kozl - майстор
съб юни 23, 2018 10:05 pmi486 написа:
съб юни 23, 2018 8:47 pmhidrazin написа:
Че то кога се свършиха по магазините новите уплътнения за врати, багажници... ???
:partyman:
Ново струва 60лв. Намерих втора ръка, но се оказа скъсано на същото място - по-леко, но пак не е изцяло здраво. Ако всичко по колата беше здраво, с удоволствие щях да дам 60лв за ново уплътнение. Но по тоя път и 2000лв няма да стигнат до никъде.
А дали може от двете уплътнения да направиш 1 здраво. Изрязваш скъсаното и със същата дължина пъхаш здрава част от другото уплътнение.
Ей тия пежа. Я на старото дърто 305 комби на задната врата вградих от москвич Алеко и стана 1към1. На предната приспособих от некакъв форд двувратка и даже ми остана дължина.
А за лепене имаше некакво лепило примерно Локтайт 406. Един си лепеше маншоните на полуоската с това лепило. Цепи маншона и без да разглобява полуоската, обгръща около карето и лепи. Аз примерно не приемам тоя метод, но он така си джиткаше.
Обаче там къде е лепено става по-твърдо и тва не е добре, когато гумата е мека, като тази за уплътненията.
Локтайта е секундно лепило и мажеш, притискаш известно време и после не държиш. Иначе пробвах BISON max repair extreme adhesive - лепих гума с него - доволно здраво. Лепилото пак е по твърдо от меката уплътнителна гума и освен това не е секундно и трабва да се придържа дълго. На последното отговаря Pattex repair glue пъскат го в ЛИДЛ.
И все пак моя съвет е да снадиш части от две уплътнения за да излезе едно здраво и залепи ги в снадките.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на гумено уплътнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: