Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Chefo77 - майстор
пон юни 10, 2024 2:33 pmmessershmit77 написа:
Колеги,бях обещал да пиша,купихме си нова машина,а старата ,ако я ремонтираме остава дълбок резерв,успех на всички.
Пусни ѝ допълнителна гаранция (до петата година да си спокоен) и дерзай!
Честито!
B0bi - специалист
Запали и свещичка, да не се налага да ползваш "гаранцията", че все пак тук е България ...
Пък жив и здрав след 5 години да се похвалиш с нова пералня! А не като Трифон - след 19.
silent - майстор
Късметлия си ти. Моята жена иска иска комб. Пералня и сушилна (знам всички против не ме разубеждавайте) но нито един архаичен корекомски АЕГ от 82 г. се предава нито някакво евтино 10г. Беко. И сега чакаме. Последно преди няколко месца АЕГ спря, ма как да го хвърля заради един ремък и една нагоряла каб.обувка всичко 5лв. Та ние продължаваме да чакаме... :-D
chapara - майстор
пон юни 10, 2024 7:32 pmsilent написа:
Късметлия си ти. Моята жена иска иска комб. Пералня и сушилна (знам всички против не ме разубеждавайте) но нито един архаичен корекомски АЕГ от 82 г. се предава нито някакво евтино 10г. Беко. И сега чакаме. Последно преди няколко месца АЕГ спря, ма как да го хвърля заради един ремък и една нагоряла каб.обувка всичко 5лв. Та ние продължаваме да чакаме... :-D
И твойто не е рабта, къде е радостта от живота?
пон юни 10, 2024 7:26 pmB0bi написа:
Запали и свещичка, да не се налага да ползваш "гаранцията", че все пак тук е България ...
Пък жив и здрав след 5 години да се похвалиш с нова пералня! А не като Трифон - след 19.
ЩастлиФ късметлия ли ма наречи?!!!
Хахаааааа! Как пък еднаж не ми се наложи да ползвам гаранция?! А???!!!
Има и друго, което явно ти е чуждо. За някои неща съм зарязвал гаранцията по презумпция.
Пример, който може да потвърди едина брат Ганев. Сумата е сериозна. Другата е за ок 50 бомбона.
Боби, порадвай се на живота и ти бре!
пон юни 10, 2024 7:32 pmsilent написа:
Късметлия си ти. Моята жена иска иска комб. Пералня и сушилна (знам всички против не ме разубеждавайте) но нито един архаичен корекомски АЕГ от 82 г. се предава нито някакво евтино 10г. Беко. ... :-D
Силенцио, зае.и ги противниците!
Онази, която изхвърлих, беше комби. Невероятно удобно.
Изгледа ми детето, а по късно се доказа като полезна вещ и за "ергенин".
Chefo77 - майстор
пон юни 10, 2024 7:26 pmB0bi написа:
Запали и свещичка, да не се налага да ползваш "гаранцията", че все пак тук е България ...
Пък жив и здрав след 5 години да се похвалиш с нова пералня! А не като Трифон - след 19.
Еййй, малкият човек си е малък...
И какво като му се наложи да ѝ ползва гаранцията? Никога не съм имал проблеми с каквото и да е в гаранция, винаги уредите са ми били отремонтирани - и бяла, и черна техника, и инструменти. Когато си знаеш и търсиш правата, проблем няма - проблемите се появяват когато те мързи и/или си некадърен да ги потърсиш - и само мрънкаш. Но това последното е характерно за тези ширини, особено за дребните душици. Заедно с гледането в чужди канчета, завистта, злословенето, завистта, алчността, завистта, ...
MamaMy - майстор
И е така и не е така. Каква гаранция е примерно ако си плащаш предварително за нея? Този производител като е толкова ербап и смята, че произвежда качествена стока, да се вземе в ръце и да обяви примерно 5 години безпрекословна гаранция. Веднага давам за пример Пансим. Той едва ли продава по 100 машини на месец (дай боже) за да избие евентуални гаранционни ремонти, но когато е сигурен в това което е направил дава 5 години. И не иска да си доплатиш или предплатиш. Няма и обслужване на 10-торна цена което е същото. Няма уловките от сорта на периодично обслужване точно на определени дати. А закъснееш, няма гаранция. Да не си дремал. В същото време тези обслужвания не са безплатни. И при тях цената е ако мине.
Един приятел си купи Дачия Дъстър. Послуша ме и отказа гаранцията. Обслужваше си я в нормален сервиз с стандартните консумативи и на цена и на качество. За срока на гаранцията смени една врътка за парното и една дюза на обща стойност 845 лв. Като с цената на дюзата пак го врътнаха, но той настояваше да я купи от фирмения сервиз. Не ме послуша да се разходим до Румъния и да вземем същата на половин цена. За времето на гаранцията икономията от задължителна застраховка и обслужване минаваше 7 хил. лв. Направете сметка колко коли са продадени. Сметнете дали му пука на производителя да прави качествен продукт. Той от такава "гаранция" даже печели повече. Просто използва психологически прийоми от сорта на "спечелени подаръци или спечелени награди" както обичат да прикриват хазартните игри напоследък.
hidrazin - майстор
Малко офффтоп… Моето AEG пък не отказва да включва. Включва всичко, и центрофуга…
Само дето като включи центрофуга и тръгва да ми отлепя тапетите и плочките на комшиите… :lol:
Та ще трябва да се сменя с нещо. :?
Предложения за “нещо със сушилня” ама от личен опит.
И да подчертая - не искам “акъли” да си ги взема отделни.
То ще стане - “що попитах”, ама нейсе. Ще се оправя с троловете…
:partyman:
P.S. За протокола - мога да си я оправя. Просто ще отнеме време.
В тези жеги и наред с другите ангажименти, това време го НЯМАМ.
Тая ще я оправя и ще я набутам в съседния “апартамент”.
Там няма пералня и го използвам основно за склад.
Така че ще имам резервен вариант…
пон юни 10, 2024 8:51 pmMamaMy написа:
От написаното си правя само един и правилен извод.
За Пансим и Дъстъра иде реч.
Излиза, че и китайските вършат някаква работа, а Сузуки и Дачия нямат нищо общо, поне за сега.
Вкарвам си жиперата за периодично, а те не искат да ми сменят нищо. Под мое давление се смени масло и маслен филтър- на първите 100 и следващите 1400км. Не ме товарят с разни задължителни неща, както обикновено се случва като се окръгли годината или километрите.
Отново да се чувствам късметлия или да призная правилната си преценка?!
От друга страна, в синхрон с разбиранията на Мама, имат си +совете китайците и трансилванците.
Въпрос на преценка. Правилна преценка.

Хитързине, опита ми казва Fust за комбиниран уред, но вече ги няма- купени от Електролукс ли беше?!
Косвеното опитче сочи Бош, ако въобще има такова животно.
hidrazin - майстор
пон юни 10, 2024 9:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Косвеното опитче сочи Бош, ако въобще има такова животно.
Bosch??? Ей ся се впрегнах… :evil:
НИКОГА недоразуменията на Bosch! Ама НИКОГА.
По-скоро бих си купил турско Беко или китайско Gorenje отколкото техните боклуци!
:partyman:

Тема "Автоматична пералня не включва центрофугата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: