• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pakumba - специалист
Здравейте,
прочетох известно количество теми по въпроса, избрах си 2-3 марки за латекса. От по-евтинките си избрах Боролекс Антибактериална боя- впечаления за него като качество? За Леко четох кофти неща. Единственото ми изискване е да бъде антибактериален, защото хлапето ми е с разни алергии и се надявам това да помогне, затова смятам целия апартамент да бъде с такъв латекс, макар да го дават основно за мокти помещения. Приемам и съвети за други марки, но задължително антибактериален или знам ли- хипоалергичен нещо си....
Antonii - майстор
Аз преди 2 години ползвах ЛЕКО с две ръце се получава приличен резултат като покривност. За сега където е минавано няма следи от мухъл.
Но имайте впредвид, че ако тонирате латекса, то съотошението на оцветителите е дадено за базовия латекс и за този няма нищо общо с истината.
За другите марки незнам как е.
atanasov2004 - специалист
Твоята марка е "ЛЕВИС" :wink:
burkov - специалист
Моят съвет е да вземеш нещо което позволява да се бърше повече от веднъж годишно.
По стените се събира много прах и може да дразни алергиите. Освен това ползвай някакъв въздушен филтър с подходящ филтриращ елемент.
Ще помогне доста.
nikolov333 - майстор
+1 за горното мнение.. Вземи си POLISAN по-възможност от Турция, че е по-евтино. viewtopic.php?p=96075#p96075
pakumba - специалист
Мерси за съветите, все пак мнение конкретно за Боролекс?
EDI - майстор
И как си го представяш това антибактериален.По-добре тогава си вземи фасанда боя, понеже наистина има противоплесенни и други добавки, латекса няма нищо в него, каквото и да пише.
nikolov333 - майстор
Аз съм виждал и фасади да мухлясват в съвременните сгради с изолация, а някой фасадни бои съдържат оловни съединения и са забранени за вътрешна употреба. Варосаната стена е антибактериална.. :?
Sagittarius63 - специалист
Не знам колегата какви негативни отзиви е чел за Леко със сребърни йони /така се казва антибактериалният латекс на Оргахим/,но ние досега нямаме такива, а го продаваме от както е пуснат в продажба преди няколко години.И в действителност съдържа антибактериална съставка.Колегата Еди явно не е запознат с процедурите по пускането в продажба на даден продукт на пазара, а тя е доста продължителна, от порядъка на 2-3 години, преминава през всички държавни лаборатории, тестове и изпитания на показателите написани на етикета,и ако написаното не отговаря на резултатите от изследванията, просто не може да бъде пуснат в продажба този продукт.А колкото до тонирането, имаме си програма специално за тонирането на този латекс,и ако на Вас са Ви тонирали на програмата за тониране на интериорни бои, нормално е да не отговаря на цвета по каталога.Тука трябва да се уточни, че този латекс може да се тонира само в светли цветове, за наситените се ползуват транспарентни бази, които не са антибактериални.
EDI - майстор
Не ми е работа да съм запознат с процедурите по пускане на нови продукти, просто понякога малко се замислям, понякога виждам резултати при използване и готово.Антибактериалния латекс е като дишащия латекс, и двете не съществуват в обективния свят, а само в рекламите.Би следвало да има биоцид в латекса ЛЕКО, ама нещо не личи.Или има нищожни количества или няма въобще.Не мога да твърдя, че съм 100% прав, но поне наблюденията ми са такива.
  • 1
  • 2

Тема "Антибактериален латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: