Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Аз по съм склонен да вярвам че ти си точно обратното на тези 3 на сто дето изкарват повече. :-D Смених няколко в гаранция щото на първия като му изгоря нагревателя се оказа че всичкия емаил е на дъното. Третия поред след смяна и по неволя емайлиран и е изкарал повече от предвиденото но сега тръпна в очакване кога ще протече че да правя гимнастики със смяната. Но за да стигна до там и да нямам ядове регулатори за налягане и всякакви гимнастики. Кога го взимах нямах избор защото дирех бойлер с две серпентини а друг на пазара нямаше. Споделям личен опит от тези недоразумения и виждания и не задължавам никого. Човек се учи от грешките си а аз не мисля да ги повтарям. Нов само неръждавейка и те това е.
шоп - майстор
чет юли 12, 2018 12:03 pmlov написа:
Нов само неръждавейка и те това е.
+ 1 към мнението

То темата малко се отклони, но се надявам да е полезна. То вече горещо поцинковани водосадържатели от Тошово време почти не се намират. Цинка бе дебел сигурно 0,3мм и при удар с чук падаше като дебела люспа.
Тогава бойлерите караха по 15-20 год. Имал съм два такива.

Писал съм преди време, как в чисто нов завод след 3та година над 20-30 бойлера протекоха в рамките на 6 месеца. Не казвам марка и производител, за да не ме съди някой, но е факт!

Лично съм преминал фазата еднодневни бойлери. Омръзна ми през 3-4 години демонтаж и монтаж на нов боклук.

От над 20 години минах само на неръждаеми. Досега няма протекъл. Снимки от моята баня. Мислите ли, че щях да вградя емайлиран или със стъклокерамично покритие някой бойлер по този начин?!
2003 или 2004 правих ремонт на банята. От тогава нищо не е пипнато дори по ел. частта.
За снимките свалих само 3-4 ПВЦ ламела:-)

П.П. Бойлерите ми се загряват 99% от времето от слънце или от котел. На ток не се ползват. Нагревателя се включва зимата от таймер веднъж на 7 дни до 65 градуса за борба с легионела.

Прикачен файл

SAM_9582.JPG
Hoвoceлckи - майстор
Отклонихме се от темата, но като гласувате за неръж, няма как да не се присъединя. Като съществено предимство бих изтъкнал факта, че могат да се преработват. Първият ни бойлер е над 40 години. След първите му десетина години служба на ток, му вкарах (майстор де) лира да се грее от печката. После му увеличавахме обема. Накрая му смених лирата с две - да има и за слънчев колектор. Другият ми е с не по-бедна история ... Да не ви отегчавам. Пък знам, че ще ме овикате, че са правени, а не купешки, та спирам.

Тема "Протекъл бойлер-временно закърпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: