Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
krasi92 - майстор
Без сваляне няма да минеш.Има течен емаил на Bison ако искаш да мажеш от вътре.По разумен вариант нов водосъдържател - виждал съм ги някъде около 70 лева.
Ще викам някой авер да го сваляме от стената.Водосъдържателя за тия залятите с елипсовидния фланец не се предлага,питал съм в Елдом във фирмения им магазин във Варна.
lpoik - специалист
вт юли 10, 2018 4:36 pmkebedjiev написа:
вт юли 10, 2018 4:26 pmplamen6703 написа:
Това разбира се, ако си цениш времето и труда, ако не си цениш времето и труда, остава упражнението за луди, демонтаж, заварки, проби, монтаж...
Хората нямат пари, това е проблема. А на мен ми е неудобно при положение че няколко пъти вече им го правя-нагревател сменях, фланец се пробива. Целта е да се закърпи колкото изкара-месец, половин година, година-все ще е нещо... Колкото-толкова. Времето похабено за подобни занимания не си го ценя-то е ясно. Гледам да им свърша работа. Не всичко е пари на тоя свят.
Майсторе,не знам какъв е този бойлер,но ако е от старите поцинковани може временно да се запой с калай,но трябва да го разпориш и свалиш ватата(така и така си е за нов)Взимаш един ъглошлайф и режеш външния кожух и сваляш изолацията подсушаваш водсъдержателя и го пъниш постепенно с вода и наблюдаваш откъде ще протече,зачистваш хубаво мястото до блясък вземаш ръждопреобразовател(използва се като флюс).Намираш голям поялник тинол или калай и го запояваш.Има и други начини,но не знам дали ще се справиш.Мерака ти е голям,но не знам дали ще се справиш.Ако се затрудниш питай. :partyman:
ESPACE - майстор
вт юли 10, 2018 8:54 pmlpoik написа:
Майсторе,не знам какъв е този бойлер,но ако е от старите поцинковани

Е как ще знаеш като не четеш, а бързаш да даваш акъл!
Човека е написал, че става въпрос за 4 годишен бойлер с елипсовиден фланец. Ти виждал ли си от старите поцинковани с такъв?
Antonii - майстор
Един познат си кърпеше панелните радиатори и бойлера с рапиди.
Намирате дупката и навивате подходяща рапида с плоска глава от вътрешната страна на бойлера. Но ако е голяма дупката няма да стане.
Hoвoceлckи - майстор
Личното ми мнение е, че без сваляне няма да стане. Особено със замазване на ръба с нещо си.
Ще ти предложа друг вариант. Едва ли ще имаш достъп, но знае ли се ... Вертикално над теча, в най-горния край, правиш квадратен отвор на кожуха. С фексче или остър секач. Мисля, че за толко ще успееш да изчегърташ изолацията. Когато ремонтирах бойлера споменат по-назад ми казаха, че пробивите стават в горния край заради наличието на въздух. В моя случай се потвърди въпросната теза. Ако не уцелиш от първия път можеш за увеличиш отвора на някъде или поне да изчегърташ още изолация странично под кожуха. Ако уцелиш теча най-лесния вариант е винче за дърво обмазано със силикон. Отвора на жожуха можеш да пръснеш с полиуретанова пяна и по-късно да го оформиш с ножче.
Пожелавам ти успех и не обръщай внимание на калпазаните-тролове дето те пращат в магазина. Този форум някога беше създаден да си помагаме с идеи как да си оправим/направим сами някои неща, ма на - превзеха го едни такива ...
:|
lpoik - специалист
ср юли 11, 2018 8:33 amHoвoceлckи написа:
Личното ми мнение е, че без сваляне няма да стане. Особено със замазване на ръба с нещо си.
Ще ти предложа друг вариант. Едва ли ще имаш достъп, но знае ли се ... Вертикално над теча, в най-горния край, правиш квадратен отвор на кожуха. С фексче или остър секач. Мисля, че за толко ще успееш да изчегърташ изолацията. Когато ремонтирах бойлера споменат по-назад ми казаха, че пробивите стават в горния край заради наличието на въздух. В моя случай се потвърди въпросната теза. Ако не уцелиш от първия път можеш за увеличиш отвора на някъде или поне да изчегърташ още изолация странично под кожуха. Ако уцелиш теча най-лесния вариант е винче за дърво обмазано със силикон. Отвора на жожуха можеш да пръснеш с полиуретанова пяна и по-късно да го оформиш с ножче.
Пожелавам ти успех и не обръщай внимание на калпазаните-тролове дето те пращат в магазина. Този форум някога беше създаден да си помагаме с идеи как да си оправим/направим сами някои неща, ма на - превзеха го едни такива ...
:|
Новоселски-----Много добре го каза форума е създаден да си помагаме.И това е вариант с рапидката,но му препоръчвам да го свърже с батерия като бойлерите на дърва,така бойлера ще е пълен,но няма да е подналягане от водопровода.Едно време правих по този начин на един приятел и му изкара още 2 години докато не се увеличи дупката на бойлера. :partyman:
lov - майстор
Същата простотия е правих преди два месеца. Бойлер втора употреба сложен временно. Не точно на същия модел но кожуха залепен към балона с изолационната пяна. Колкото и да е терсене мястото няма как без сваляне.
С флекса с тънък диск режеш кожуха по диаметъра на горния капак. Там където е снадката и го сваляш. Режеш и пяната с нож до балона и с някаква отвертка напиняш от към гърба да се опиташ да го отлепиш. Казвам от към гърба щото ламарината може да се разкриви и после да не се вижда. Като го свалиш и гледаш. Ако имаш късмет дупката може да е по горното дъно. Основно там се пробиват заради изтеглянето на метала при щамповането на дъното. Там става по тънко а и натоварванията от налягането се пробива основно там. Ако имаш късмет заваряваш с електрожена и събираш по обратния ред.
Ако теча е някъде от страни или около долното дъно режеш и долния капак по същия начин.Но разрязваш по дължина кожуха пак от задната страна където е снадката. С някаква шпакла и повечко търпения пообелваш кожуха малко за да намериш надлъжния шев на балона. Пробива се около него пак ако си късметлия. Аз не бях и се наложи да го беля целия. Заварка пак с електрожена и събиране по обратния ред. На местата където си махнал пяната слагаш нова и действаш бързо преди да се е надула. За да го стегнеш и прибереш ползваш колани с тресчотка или въже. Преди това си подготвяш няколко планки с които фиксираш двата края на кожуха с рапидки.Три са достатъчни. Като сложиш и малко монтажна пяна по ръбовете после държи. Горния капак на кожуха се залепва само с пяна. Мястото на срязване го криеш с мебелен кант с лепене или само с картонджийски рапидки /копчета/ от задната страна.
Още в началото писах че е простотия и никога не бих се захванал но бях принуден по ред причини. Първо там ще се слага друг по голям бойлер с две серпентини на доста по късен етап. Но основната е че останах без бойлер на обекта и в момент в който се къртеше мазилка се сещай колко съм бил на зор. А и нямаше от къде да купя нов. Някакви празници бяха та освен съботата и неделята имаше и още почивни дни и никой не работеше.
Успех в заниманието и колкото изкара.
:partyman:
шоп - майстор
Колеги, чета темта от самото начало с интерес.
Моето предложение е втора употреба нетъждаем работещ бойлер за 50 лв

Мъртвец не можете да съживите!

Ми то съвременните емайлирани и стъклокерамични бойлери живота им е точно малко след гаранцията :idea:

Какви флексове, бизони, лепила, силикони, заварки и рапидки?!
Ми то заводско е изкарало 4 години, а Вие ще наливате пари още пари в скрап. 2-3 разходки с кола, викане на приятел, часове загуба...

Протекъл панелен радиатор се ремонтира и с коркова тапа, но тук имаме 3-4-5 бара и пулсация на налягането.

Който търси намира:
обява от днес. Свален работещ неръждаем бойлер 80 литров ...50 лв
https://www.olx.bg/ad/boyler-CID632-ID7xrr1.html

Пратих линка на един приятел и май днес ще го взима за 40 лв:-)

Прикачен файл

SAM_9573.JPG

Прикачен файл

SAM_9574.JPG

Прикачен файл

SAM_9575.JPG
Chefo77 - майстор
Шопе, не съм съгласен за емайлираните бойлери и живот до края на гаранцията. Винаги има изключения, но специално Елдом имат страхотни водосъдържатели. Не са променяли формулата за емайла откакто я стабилизираха ... повече от 20 години. Имат проблеми с боята и ръждата по корпуса, с некачествени сглобки, с електрическата част ... но пробити съдържатели винаги са били рядкост. Когато работех там изкарваха по 400 бойлера на смяна (денонощие), на месец я връщаха 10-ина, я не, и Велковски не беше доволен от бройката.
Ако не бях харизал стария бойлер във втората баня на нашите, с удоволствие бих го дал на колегата да го сервизира и да го сложи. Свалих го перфектно работещ, на 12 години.
Апропо, в петък сменихме гаранционното Теси на тъщата. 4 години и пробив. Преди това още 2 пъти сменя бойлер през 3 години, Регент и някакво друго лайно; нашите в стария апартамент също изхвърлиха Теси и Фламиния през 3 години... докато Елдомът им си работеше в другата баня.

Тема "Протекъл бойлер-временно закърпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: