Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
dorzo - специалист
Здравейте,колеги.Това лято имам следния проблем със соларната инсталация.Три панела-немски- на около девет години не загравят повече от 55-56 градуса.Говорим за температура на изхода на панелите.Сиситемата е затворена и с антифриз.Количеството на течността е проверено и обезвъздушено.Предположения?
шоп - майстор
А с каква изолация са панелите?

Виждал съм доста 10 годишни панели с компроментирана изолация от вата....направо няма изолация. Кондензи, мокрене и тя слегнала, свлечена и направо на кал станала.
dorzo - специалист
За коя изолация става дума?Вътре в панела ли има изолация???
шоп - майстор
чет юли 12, 2018 12:34 pmdorzo написа:
За коя изолация става дума?Вътре в панела ли има изолация???
Да.
fox_vt - майстор
Три панела и без изолация трябва да направят доста по голяма температура. Какви са панелите. Селективни или обикновени, дай някой реална снимка. Датчика сигурен ли си че показва вярно, помпата да не върти постоянно. Само от това лято ли е проблема, с вода или пропилен са, има ли циркулация, филтъра чистил ли си ги. Като за начало отговори на това не се хвърляй веднага да отваряш панели. :cool:
dorzo - специалист
Ще ги снимам.Ако нещо от предположенията ти не е наред щеше да заври,а не ври😀 :?
fox_vt - майстор
Щеше да заври ама няма вътък нали. Това е енергия падаща свободно и доста неща могат да променят колко ще вземеш от нея. Не каза нищо по това което ти писах,ако искаш помощ дай повече инфо.
Andri01 - майстор
Запушени тръбички,без води/ и циркулация/! Разскачваш един по един,маркуча с вода от водопровода,пускаш от горе на долу-обратно на работния поток и гледаш какво излиза !

Тема "Слънчевият ми панел не загравя." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: