Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
Искам да сложа екшън камера на каската си, но мястото на което искам да бъде (отпред) е малко специфично. Посъветваха ме да ползвам полиуретанов силикон?! Или нещо друго? Важно е да е здраво закрепването.
Повърхността на каската е заоблена - трябва да се сложи специален елемент (имам го) , върху който всъщност се закрепя камерата. Прилагам снимки на елемента, примерна такава как как горе долу да изглежда след монтаж .
Приемам съвети какво да ползвам като материали и как всъщност да се извърши самото залепяне ( като с това трябва да се справи що-годе сръчна жена, без специални познания)
Изображение
Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снимките не се виждат
Силиконите не са за лепене, а за уплътняване
Лепилото трябва да е съобразено и с материалите, които ще се лепят
VLADO66 - майстор
Избираш мястото, където ще бъде поставен носача на камерата и с фина шкурка матираш повърхността на залепяне. След това нанасяш лепилото от линка, смесено както е по инструкция и си ти.Увери се, че материалите на носача и каската не са от тези, които лепилото не може да залепи.http://www.praktika-bg.com/index.php?id ... er=product
Изображение
Изображение
Изображение

Благодаря на отговорилите.
Ще пробвам по описаните начини. Притеснява ме извивката на повърхността на каската и това , че точно там има елемент за проветряване - т.е , не е и гладко. Реално трябва да се и уплътни или да се сложи по-голямо количество? На показаната снимка е ползван друг елемент за закрепяне, но принципа е същият. Препоръчаха ми това лепило. Ще пробвам първо с предложеното тук
Virtex - майстор
Виж какво препоръчват GoPro в тези ситуации и след това може да се търси подобен вариант тип "направи сам".

Проблема на лепенето е, че ако е "твърдо" от вибрациите може да се откачи. Повечето им продукти или имат здрави 3М лепенки или вендузи, които малко или много "играят" при евентуален удар. Но си имат ограничение, които споменават при какви ситуации да се ползват.

Иначе аз ползвах такива, но не съм ги закрепял на каска, съответно нямаше такова натоварване:

Изображение
brum - майстор
3M VHB е лепенката която фабрично върви със стойките за GoPro. Аз съм карал с такава на каската (сноуборд). И там вибрациите и търкалянето не са малко - камерата често ореше в снега. Стойката обаче не мръдна.

И при мен каската не е плоска :) . Обаче 3M лепенките за тази цел са по около 2мм дебели и поемат неравностите с лекота.

Ако толкова те притеснява лепенката - болтове през каската.
Руди - майстор
чет авг 09, 2018 8:47 pmbrum написа:
Ако толкова те притеснява лепенката - болтове през каската.
Аз бих се притеснил повече от болтове в каската, отколкото от лепенка.
brum - майстор
С големи плоски глави от вътрешният край и с пяната която седи между черупката и главата над тях :) .

По подобен начин е хванат и визьора на каските за мотори.

Тема "Залепване на GoPro камера на каска - с какво и как" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: