• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Привет на всички,
доста се рових по темата но все не намирам нужната информация за моя строителен казус или по скоро казуси. Та значи в процес съм на изграждане на ново жилище и жена ми решихме да оставим тавана над кухнята с видим бетон. Изрично го споделих на строите, на който възложих грубия строеж. До тук добре но се оказа че строителя е използвал хартиена лепенка при връзката между кофражните платна и тя таха се сраснала с бетона, че няма махане. Мокрих я и я стъргах с етална четка, дори с абразвина камбана за бетон, но тогава се отнема доста от покритиети. Чудя се вече дали не мога да го импрегнирам и след това да го боядисам с някаква боя с която да си запаза ефекта на бетона.

Моля за съвет първо как сда почистя тези хартиени лепенки и какъв импрегнант да използвам.
Ако това не стане моля за съвет каква боя да използвам за да запазя ефекта видим бетон.

Благодаря предварително.
radius - майстор
Пробвай да ги прегориш, напр. с пистолет за горещ въздух. Не съм сигурен дали ще се изчисти после без следи, но затова го наричам проба.
Друг вариант, ако се разлепят е да махнеш останалото лепкаво с бензин, кореселин и т.н.
muhala - майстор
Доста интересна идея. Би ли направил една снимка на ъгъла между някоя стена и тавана. Искам да видя как завършва мазилката на стената в тавана.
naster - майстор
пон авг 20, 2018 10:18 pmjulkobg написа:
Привет на всички,
доста се рових по темата но все не намирам нужната информация за моя строителен казус или по скоро казуси. Та значи в процес съм на изграждане на ново жилище и жена ми решихме да оставим тавана над кухнята с видим бетон. Изрично го споделих на строите, на който възложих грубия строеж. До тук добре но се оказа че строителя е използвал хартиена лепенка при връзката между кофражните платна и тя таха се сраснала с бетона, че няма махане. Мокрих я и я стъргах с етална четка, дори с абразвина камбана за бетон, но тогава се отнема доста от покритиети. Чудя се вече дали не мога да го импрегнирам и след това да го боядисам с някаква боя с която да си запаза ефекта на бетона.

Моля за съвет първо как сда почистя тези хартиени лепенки и какъв импрегнант да използвам.
Ако това не стане моля за съвет каква боя да използвам за да запазя ефекта видим бетон.

Благодаря предварително.
Интересувам се, използва ли строителят по-специален бетон за целта (повече вода?) масло за шперплата и т.н.
VLADO66 - майстор
За приготвянето на бетонова смес за полагане на места, където ще е видим, се използват пластификатори и суперпластификатори, без да се увеличава количеството на водата, което би влошило якостта на бетона.
вт авг 21, 2018 9:57 amradius написа:
Пробвай да ги прегориш, напр. с пистолет за горещ въздух. Не съм сигурен дали ще се изчисти после без следи, но затова го наричам проба.
Друг вариант, ако се разлепят е да махнеш останалото лепкаво с бензин, кореселин и т.н.
Денс опитах с пистолета, нищо не става. Обели сме много малко а щях да изгоря пистолета. За сега работи само като го навлажня обилно няколко пъти и се накисне да мога да изчегъртам с телена четка. Вчера опитах с медицински спирт но много бързо се изпарява. С корселин не съм пробвал защото се страхувам че ще попие и ще остане петно.
вт авг 21, 2018 10:54 amVLADO66 написа:
За приготвянето на бетонова смес за полагане на места, където ще е видим, се използват пластификатори и суперпластификатори, без да се увеличава количеството на водата, което би влошило якостта на бетона.
https://www.dropbox.com/s/jp8e8k4he49bj ... .HEIC?dl=0
https://www.dropbox.com/s/wrzp6hfw6d7xp ... .HEIC?dl=0
https://www.dropbox.com/s/iqbp13ucx23wp ... .HEIC?dl=0
вт авг 21, 2018 10:31 amnaster написа:
пон авг 20, 2018 10:18 pmjulkobg написа:
Привет на всички,
доста се рових по темата но все не намирам нужната информация за моя строителен казус или по скоро казуси. Та значи в процес съм на изграждане на ново жилище и жена ми решихме да оставим тавана над кухнята с видим бетон. Изрично го споделих на строите, на който възложих грубия строеж. До тук добре но се оказа че строителя е използвал хартиена лепенка при връзката между кофражните платна и тя таха се сраснала с бетона, че няма махане. Мокрих я и я стъргах с етална четка, дори с абразвина камбана за бетон, но тогава се отнема доста от покритиети. Чудя се вече дали не мога да го импрегнирам и след това да го боядисам с някаква боя с която да си запаза ефекта на бетона.

Моля за съвет първо как сда почистя тези хартиени лепенки и какъв импрегнант да използвам.
Ако това не стане моля за съвет каква боя да използвам за да запазя ефекта видим бетон.

Благодаря предварително.
Интересувам се, използва ли строителят по-специален бетон за целта (повече вода?) масло за шперплата и т.н.
Използван е стандартни бетон B25 с чисто нови платна за куфража намазани с масло. На някои места има останали черни петна от самите платна но ги изчистих с телена глава лесно. Сега не знам как да боря тези лепенки които са се срастнали с бетона
шоп - майстор
@julkobg,
такъв таван съм виждал в едно хитово и оборотно заведение в София в градинката на тератър " Малък градски театър зад канала"

Там се е търсило ефекта "ъндърграунд" и определено бе постигнат :supz:

В жилищно помещение аз този ефект не си го представям, но сигурно имам ограничен мироглед.

Можеш да опиташ фугите ( лентите) да ги скриеш с грубо рендосани и лакирани дъски, дюбелирани към тавана, които да се впишат в интериора.
Виждал съм го във варианта и с дъски и с греди и е доста ефектно.
Успехи!
radius - майстор
С телената четка ще махнеш повърхностния гланц на бетона и после като боядисаш ще е друга текстурата.
  • 1
  • 2

Тема "Видим бетон - изчистване и импрегниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: