Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Tuscany - напреднал
Имам един под 5 квадрата от гранитогрес. Реденето е с разминаване, в следствие на което, на места имам "стърчаща" плочка. Бидейки гранитогрес, нещото е малко остро. Чудя се как да го отремонтирам това? В момента вече в фугирано.
Единия вариант е да напълня с фуга, но пък така ще се вижда къде е наслоено. Това, което си мислех, че мога с безцветен силикон да напълня тъничко по ръба, така че стане обло. Проблем с визията нямам, по-скоро ме притеснява някой да не си нацепи крака.

Някакви други идеи?
kozl - майстор
Да сложиш две плочки една към друга с лицевата част и да видиш дали ще се получи люлка тип кобилица :?
Ако да къртиш плочките и търсиш нещо или качествено, неизкривено или плочки с фаска.
Да се пореже :shock: аве да не си турнал гланцо у банята де се оди на босо?
Но обичайно тия де си влачат караката се препинят на фугите с вертикално разминат остър ръб. А нема как при криви на кобилица плочки и размината фуга да се уцели едно ниво на ръба по фугите. :sad:
Tuscany - напреднал
Не разбрах, ама дали заради криви плочки или заради денивелация, има вертикален ръб. И не, не са в банята, а в кухнята - все тая бос се ходи на всякъде.
Да къртя не искам, искам нещо "да закърпя". Търся идеи как, различно от два пръста фугираща смес.
lyubohar - майстор
Нищо не може да се направи според мен.
Просто е трябвало да си гледал като купуваш плочки и да висиш над главата на "майстора".
И да го изгониш при първата крива плочка.
Сега поне има какви ли не приспособления за поставяне на плочки на една равнина без да стърчат.
chapara - майстор
чет авг 30, 2018 6:56 pmlyubohar написа:

Сега поне има какви ли не приспособления за поставяне на плочки на една равнина без да стърчат.
Има - има , ама кривото си е пак криво. Ми гледайте бре хора, кьорав карти не играе, па после майстора бил виновен :-D :lol: :lol: :lol:
Къртене приятелю :idea:
kozl - майстор
Да ама мострите идеално прави. Собственика харесал и платил с доставка.
Доставката получена на адреса от мАстора.
МАстора със сигурност видел, че плочките са криви ама лепил и налепил целото апартамент.
Ся кой шъ да е виновника :?
Да бе казал мАстора, да бе върнал собственика плочките. Да ама как да се върнат залепените плочки като шъ стане зян и апартаменто :lachtot:
Към автора - мое да му предложим една тъпа, много тъпа идея да намали риска от порязване. Да се изпилят (загладят) стърчащите ръбове на плочките, на място с шкуртка за камък (продава се в специализирани магазини). Става относително грозно, още по-грозно е като плочките са с глазура и повърхностно оцветени. :roll:
Ся кофти действителен случай в обществена баня. МАстор правил ремонт, сменял подова настилка с теракотни плочки. На стъпалото нема лайсна и за беля горната плочка срязана и рязания ръб монтиран към външния ъгъл. Пострада человек много сериозно, че се подхлъзнал и паднал точно на стъпалото. Е врно, че другарите му помогнали да се подхлъзне, но много кофти срязване се получи. Загуба на кръв, линейка, болница и на другарите от шегата, доброволно от кръвта им точнаха.

Тема ""Зъбчета" на плочки при редене - как да ги изравня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: