Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vencil - специалист
Както си работех с него буквално гръмна изпуши но продължи да работи, спрях огледах го помирисах го и....След малко пак го включих проработи но пак гръмна и запуши, е повече не го пробвах :-D . Отворих го да видя какво се случва и забелязах че кондензатора на пусковият бутон е гръмнал.
Някой има ли идея каква роля играе този кондензатор и възможно ли е само него да сменя или целият бутон е за смяна. Ако е възможно само той да се смени какъв кондензатор трябва да си купя(какви са му параметрите).
Изображение Изображение Изображение Изображение
kuger - майстор
Основната роля на този кондензатор е да гърми :-D
Шегувам се, филтров, против радиосмущения е. Махай го и си бачкай спокойно.
vlax - майстор
нед сеп 02, 2018 2:23 pmkuger написа:
....Махай го и си бачкай спокойно.
Той се е махнал сам. :-D
vencil - специалист
Твърдите че никаква работа не върши :shock: , да го сглобявам и да не го мисля :-D .
kuger - майстор
нед сеп 02, 2018 7:15 pmvencil написа:
Твърдите че никаква работа не върши :shock: , да го сглобявам и да не го мисля :-D .
Едно време, когато се ползваха СВ,КВ и ДВ /средни, къси и дълги вълни/ в радиоразпръскването, тогава що-годе вършеше.
Наистина, махай го, опушен е от късото и пак ще те стресне. Може и по-голяма поразия да направи.
vencil - специалист
Откачих кондензатора, сглобих го и работи. Даже направих 20тина дупки :cool: , фактически за първи път ми се случва нещо да гръмне и изпуши и да продължи да бачка :-D .

Тема "Перфоратор Бош PBH 2200 RE" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: