• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
DMN - майстор
n_a написа:
Аз пера с течно, но не "прах" с екстри, че имам сто алрегии, а зелен, евтин течен сапун от Лидл. На другите им слагат парфюми и не ми стават. Прането опрано, аз не кашлям, нищо не ме сърби, кожата ми не се бели...
Това е интересно. При мен също забелязвам едни сърбежи и съм почти сигурен, че е от праховете за пране.
Та викаш с такива течни сапуни няма проблеми? Ще взема да пробвам и аз. Не се ли пенят много в пералнята? :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 19, 2018 3:17 pmDMN написа:
n_a написа:
Аз пера с течно, но не "прах" с екстри, че имам сто алрегии, а зелен, евтин течен сапун от Лидл. На другите им слагат парфюми и не ми стават. Прането опрано, аз не кашлям, нищо не ме сърби, кожата ми не се бели...
Това е интересно. При мен също забелязвам едни сърбежи и съм почти сигурен, че е от праховете за пране.
Та викаш с такива течни сапуни няма проблеми? Ще взема да пробвам и аз. Не се ли пенят много в пералнята? :)
Слагам малко. Пера с чешмяна вода. Не са ми мръсни дрехите.
Перат си, днес пуснах парцалени черги и си ги изпра на бързата програма, та няма нужда от много препарат. Пробвай
vlax - майстор
ср сеп 19, 2018 3:48 pmn_a написа:
... днес пуснах парцалени черги
Че къде ги слагаш тези черги :shock: още ли ги ползвате?
Аз съм с дюшеме навсякъде и понеже ме домързя да места секцията/пълна и много тежка/ при сегашния ремонт в едната стая и вместо да го изцикля и лакирам и понеже жената искаше сложих ламениран паркет и сега жената иска заради ламенирания паркет да маха килимите,а аз не давам и в къщи е революция.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 19, 2018 8:20 pmvlax написа:
ср сеп 19, 2018 3:48 pmn_a написа:
... днес пуснах парцалени черги
Че къде ги слагаш тези черги :shock: още ли ги ползвате?
Аз съм с дюшеме навсякъде и понеже ме домързя да места секцията/пълна и много тежка/ при сегашния ремонт в едната стая и вместо да го изцикля и лакирам и понеже жената искаше сложих ламениран паркет и сега жената иска заради ламенирания паркет да маха килимите,а аз не давам и в къщи е революция.
Обожавам на бос крак парцалена черга. Имам всякакви цветове и размери, според кефа. Как още ли ги ползваме, бре, те са модерни и без пари. Джъмбо, Практикер и тн.... отиваш за боя и забърсваш и една черга
zz_stefanov - майстор
Споменахте за постоянно ползване на омекотител. Да не би отлаганията да са от него. Той се слага във ваничката са последната вода и след това няма друго плакнене.
Не вярвам течните препарати да правят отлагания, такива са ни се образували от праховете за пране.
radius - майстор
При мен никога не е слаган, мразя парфюми.
Снощи сложих 100гр. лимонтозу на 90С. Резултатът е:
Прикачен файл:
20180920_065032.jpg Не става с лимонтозу !


Моля следващия съвет да заповяда.
Имам к.HNO3 , дали да не пробвам :evil:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 18, 2018 7:30 pmgnt69 написа:
100 грама лимонена киселина за 50 стинки... :partyman:
Ако не е евфемисъм, отде взимаш лимонтозуто, че експериментирам с едни бои и ми трябва, а в суперите ми идва различно скъпо
radius - майстор
Аз се набутах с 1.20лв. А можеше и на д-р Йоткер за много повече.
lov - майстор
Миналата година зареждах от магазин за хим. реактиви и даже ми се върти в главата около 8 лева килото. Имаше и разфасовки по половин кило.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще видя реактивите, ако не са преместили магазина... след формалина, преди десетина години, не съм ги виждала
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Почистване на пералня без разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: