• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Пералнята е натрупала нещо като ципа м-у барабана и казана, което при центрофуга се раздвижва и цапа вече изпраното пране. Не всеки път, но закономерност не съм установил. Там където има достъп се справям с парцала, но м-у барабана и казана.....
Сега ще пробвам с W5 Washing machine cleaner от ЛИДЛ и на 90 гр.
Може би причината е в това, че на 90 гр. пералнята изобщо не е ползвана :?
А някой пробвал ли е с водоструйка м-у дупките на барабана?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Малко прах и малко обикновена белина и някакъв парцал* да се мятка вътре (аз пускам стирката). Веднъж годишно гледам да го правя това. И малко кислол без друго съм пускала, против варовика. Инак, пера всеки ден и само със студена вода

* Забравила съм да пиша :-) На 90 градуса!!!
Последна промяна от n_a на съб сеп 08, 2018 3:14 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
100 грама лимонена киселина с програма на 95 градуса вършат чудеса. :partyman:
VLADO66 - майстор
Ето това става с течните препарати, които се ползват на ниска температура.Може и бутилка оцет, като се пусне на празно и задължително центрофуга.Може после да ти се наложи да разглобиш и изчистиш помпата от парцалите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 08, 2018 1:45 pmgnt69 написа:
100 грама лимонена киселина с програма на 95 градуса вършат чудеса. :partyman:
100?
radius - майстор
Чета с интерес, защото е актуално и при мен,а не ми се разглобява (пералнята е вградена в една ниша и иска доста работа само за да се извади). Да вметна, че препарат за почистване на перални от dm-a не върши никаква работа.
preslav - майстор
Аз съм ЗА оцета, но не наведнъж и по много - това, което "цапа" са гъби и водорасли, гъбите не виреят в кисела среда, за водораслите не знам, но знам (от личен опит), че лимонтозуто е@ава майката на материите т.е. започват да се цепят. Другото, което правя е пералнята да е непрекъснато отворена докато не се ползва - плесените и мухъла искат влага.
VLADO66 - майстор
Вратата задължително поне леко открехната.
lov - майстор
Лимонтузу, оцети, белини пълни глупости.
3-4 таблетки за съдомиялна машина и програма на 90 градуса и всичко пада. Може и течен препарат пак за съдомиялни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Почистване на пералня без разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: