• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
radius - майстор
Внимавай, че ще пробвам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 08, 2018 8:26 pmlov написа:
Лимонтузу, оцети, белини пълни глупости.
3-4 таблетки за съдомиялна машина и програма на 90 градуса и всичко пада. Може и течен препарат пак за съдомиялни.
Формула без фосфати с мощно двойно действие – почиства трудноотстраними петна и придава сияен блясък. :-D
kozl - майстор
В цедката изхвърлих няколко парчета от цапалката. Бяхя като люспи и боядисват в сиво като ги размажеш. Следващите пранета излязоха чисти, но преди време пробвах с маркуч, дюза и налягането на водопроводната мрежа. След това доста пранета без проблеми докато дайде ред на калъфа на матрака. Явно той ги раздвижи тези полепи.
И гложди ме некакво съмнение, че източника е най-вече омекотителя. Коги немаше таквоз па не помна да е имало таков ефект :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 09, 2018 8:13 amkozl написа:
И гложди ме некакво съмнение, че източника е най-вече омекотителя. Коги немаше таквоз па не помна да е имало таков ефект :?
По моята гума се образува някаква слуз, отделно се завъдила някаква чернилка, само визуална. Не ползвам омекотител от доста години, че алергия... ами там си е мокро, въдят се разни неща, каквото довял вятъра. Ако има и хранителна среда, стой и гледай... Като имах бебета и перях на 90 градуса, нямах такива неща. Всичко се е убивало в зародиш
Та си трябват периодични почиствания
Andri01 - майстор
Съвет: направи си /вземи си/ едно бебе и пералнята ти е пак ще е чиста! Извод: бебетата чистят пералните!! :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 09, 2018 10:43 amAndri01 написа:
Съвет: направи си /вземи си/ едно бебе и пералнята ти е пак ще е чиста! Извод: бебетата чистят пералните!! :?
Работя по въпроса
DMN - майстор
съб сеп 08, 2018 12:40 pmkozl написа:
Пералнята е натрупала нещо като ципа м-у барабана и казана, което при центрофуга се раздвижва и цапа вече изпраното пране. Не всеки път, но закономерност не съм установил. Там където има достъп се справям с парцала, но м-у барабана и казана.....
Сега ще пробвам с W5 Washing machine cleaner от ЛИДЛ и на 90 гр.
Може би причината е в това, че на 90 гр. пералнята изобщо не е ползвана :?
А някой пробвал ли е с водоструйка м-у дупките на барабана?
Сега измерих с клечка за зъби разстоянието от барабана до казана на моята перална - мушнах клечката в един от отворите на барабана докато опре в казана. Разстоянието е не повече от 1см. Та ми идва идея да се направи приспособление тип четка, на което снопчетата косми да преминават през отворите на барабана и така да изчеткат казана отвътре, като се сложи вода, някакъв препарат и барабана се завърти на ръка. Изпълнението на това приспособление обаче май-няма да е толкова лесно, а и резултатът, дали ще си струва усилията :? .
Може би нещо на принципа на тия четки за чистене на шишета, номерът е да съвпаднат сноповете с дупките на барабана, за да влязат в тях.
А ако е по-тънка и гъвкава четката за шишета, може и направо да се навре в процепа между гуменото уплътнение на вратата и барабана, а после - импровизации и усет.
Примерно де :) .
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 09, 2018 7:16 pmDMN написа:
.... Та ми идва идея да ...
Що бе, какво имаш по казана и барабана????
DMN - майстор
n_a написа:
Що бе
Кво, ма? Още не съм се прибрал и от вратата ме почваш. С приятели бях, лозе брах, пихме по бира, кво толкоз :-D .
n_a написа:
какво имаш по казана и барабана
Каквото имам, все още не е за притеснение, други имат и питат за съвет :) .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 09, 2018 8:45 pmDMN написа:
n_a написа:
Що бе
Кво, ма? Още не съм се прибрал и от вратата ме почваш. С приятели бях, лозе брах, пихме по бира, кво толкоз :-D .
n_a написа:
какво имаш по казана и барабана
Каквото имам, все още не е за притеснение, други имат и питат за съвет :) .
:-D :lol: :lol: :lol:
Споко, по казаните и барабаните няма нищо за чистене и то с четка. Те вече и варовик не задържат. Гадостите са по гумата
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Почистване на пералня без разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: