• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Стига вися у форума и се жалва. :-D Тургай хапчета за съдомиялна както писах по горе и бягай да работиш по въпроса с бебетата щото пак ще има рецидиви. :lol:
:partyman:
radius - майстор
съб сеп 08, 2018 10:57 pmradius написа:
Внимавай, че ще пробвам.
Снощи пуснах пералнята на 90С с 3 таблетки finish quantum max ( да добие хубав гланц прането :lol: ) и няколко парцала. Иииии... не се получи съвсем. Т.е. "кирта" се размекна, но определено не изчезна. Дали се размекна от високата температура или от ензимите, не знам. Пообрах каквото можах между гумата и барабана, но ще има да се люпи и да цапа. Пуснах после и едно обикновено пране, да посъберат парцалите каквото се е отлюспило или съм надигнал с механичното почистване.
Истината е, че без сваляне на гумата няма да мина май, а така не ми се разглобяваше шкафа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 18, 2018 9:20 amradius написа:

Снощи пуснах пералнята на 90С с 3 таблетки finish quantum max. Иииии... не се получи съвсем.
Истината е, че без сваляне на гумата няма да мина май, а така не ми се разглобяваше шкафа.
Добре де, толкоз ли ти се свиди и не щеш с проста белина и с проста киселина да го направиш? Едно по едно. Нищо няма да остане. *
Се по гланцовото се фърляте, наче

* парцалът дет се мятка вътре, е за да завихря водата
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
finish quantum max като го чета е голем смех дет си го ползвал Regular gives you the brilliant clean and shine you expect, plus added protection against Glass Corrosion Това е някаква сол дето дава блясък на стъклото... как ти е стъклото на люка? :lol:
radius - майстор
Нещо не си дочела за финиша, а пък за какво е парцала нямаше нужда да ми казваш.
lov - майстор
Въздържах се още в началото да те посъветвам да метнеш направо един два препарат за почистване на съдомиялни. Скъпички са и за това.
Честно казано и аз се чудя каква е таз твоята кир дето се е събрала на барабана и не пада. Механично ще почистиш само видимите части на барабана но от обратната му страна заглеждал ли си се колко кухини има и няма как да бръкнеш там. Истината е само химия и силни препарати. Пробвай да напръскаш и с някакви препарати за варовици и ако има ефект наливай шишето. Само не слагай кислол че ще се оцвети барабана. Не че ще му стане нещо но ще почернее.
preslav - майстор
вт сеп 18, 2018 11:58 amradius написа:
Нещо не си дочела за финиша, а пък за какво е парцала нямаше нужда да ми казваш.
Не съм пробвал с пералнята - там (за сега нямам проблеми), но съм много доволен от почистващия ефект на Ме(г)лио. Филтрите и всичката останала пластмасария на климатиците светват с едно напръскване - пушач съм, дори кафевите наслояваня падат без всякакво усилие.
Пробвай и сподели!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 18, 2018 4:00 pmpreslav написа:
вт сеп 18, 2018 11:58 amradius написа:
Нещо не си дочела за финиша, а пък за какво е парцала нямаше нужда да ми казваш.
Не съм пробвал с пералнята - там (за сега нямам проблеми), но съм много доволен от почистващия ефект на Ме(г)лио. Филтрите и всичката останала пластмасария на климатиците светват с едно напръскване - пушач съм, дори кафевите наслояваня падат без всякакво усилие.
Пробвай и сподели!
Мелио е марка, кой от всичките Мелио препарати ползва за климатика? Аз съм много доволна от обезмаслителя за кухнята
Junak - майстор
Дано не се приеме за реклама

https://libragroup.org/Miele/miele_shop ... 200gr.html

https://libragroup.org/Miele/miele_shop ... -250g.html

Моля обърнете внимание на състава на втория препарат...
gnt69 - майстор
вт сеп 18, 2018 7:16 pmJunak написа:
Дано не се приеме за реклама
https://libragroup.org/Miele/miele_shop ... 200gr.html
https://libragroup.org/Miele/miele_shop ... -250g.html
Моля обърнете внимание на състава на втория препарат...
И аз тъй писах на 1 ва страница най евтино е лимонтозу ама не ще човека. И аз си купих един препарат за почистване на перални и го сложих в пералнята ама не почисти качествено.


Прикачен файл:
product_14139.png



На гърба на препарата пише че съдържа лимонена киселина. Следващия опит беше със 100 грама лимонена киселина за 50 стинки и резултата беше отличен. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Почистване на пералня без разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: