• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Тя тая тема, нещо като случката с парното ми на пежото. Като го придобих от пета ръка и нема парно. Радиаторчето запушено, ма нищо не минава през него. Почнах с купежки препарати и промивка с разтор на тези препарати в охладителната система при работа на двигателя. Излезе гняс на пена, ама в купето зимата е па студена, а от целата химична схема ефекта беше водна помпа повредена и последва у сервиза смена. А и кранчето на парното прокапа, не можех от лада да го матчна и при братята Василеви, помна на опашка се редих и половин заплата там затрих за некаво трипътно пластмасарско кранче със казанче.
После радиатора свалих и в солена киселина го потопих. Цвърча кипя и образува цела кофа с пена. След промивка обилно със вода радиатора в натриевата основа се кисна, после пак обилно със вода неколко пъти се къпа, преди да го наместя във кола. Парното доде, ма слабо ме загре. И накрая радиатора свалих и на калайджия го носих, на место да го разпои и механично със шомпула гняс да отстрани.
И след целата химична схема, механично се реши проблема :sad:
А в пералнята барабана е с вода нема и наполовина. А как шъ падне гняста от горната казанена стена :? като там вода полива само кога центрофуга се развива. Баш у края на прането :x
radius - майстор
По казана няма гнус. Има по гумата и по барабана може би и по невидимата страна на барабана.
Споко, карайте се бавно, аз чак във сряда ще имам време за опити :lol: :lol:
lov - майстор
чет сеп 20, 2018 11:27 pmn_a написа:
Не пиши толко късно вечер
Не к'вот си мислиш не пия. А кога пиня е само с компания и не сядам на компа. Страдам от безсъние но не се тъпча и с хапчета.
:)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 21, 2018 10:43 amlov написа:
чет сеп 20, 2018 11:27 pmn_a написа:
Не пиши толко късно вечер
Не к'вот си мислиш не пия. А кога пиня е само с компания и не сядам на компа. Страдам от безсъние но не се тъпча и с хапчета.
:)
Бе аз не мислех това, ами исках да се усетиш на какво прилича... И от мен подарък - не страдай от безсъние, ами го ползвай :-) Голям кеф е, "денят" като ти е над 20 часа :-)
съб сеп 08, 2018 12:40 pmkozl написа:
Пералнята е натрупала нещо като ципа м-у барабана и казана, което при центрофуга се раздвижва и цапа вече изпраното пране. Не всеки път, но закономерност не съм установил. Там където има достъп се справям с парцала, но м-у барабана и казана.....
Сега ще пробвам с W5 Washing machine cleaner от ЛИДЛ и на 90 гр.
Може би причината е в това, че на 90 гр. пералнята изобщо не е ползвана :?
А някой пробвал ли е с водоструйка м-у дупките на барабана?
В пералнята сипете 3-4 пакетчета сода за хляб, добавете и няколко парцала. Изберете дълга програма без предпране, на 90 градуса. В отделението за праха сипете още 1 или 2 пакетчета сода. Стартирайте програмата, и след като водата се затопли изсипете през отделението за прах около 250 мл. винен оцет. Затворете чекмеджето и оставете пералнята да работи до свършване на програмата. Ако налепа е на дебел слой - при нужда повторете. Аз така почистих моята пералня. А този сивия налеп се образувал от течните препарати за пране - правели се на основата на сапуна, поне така обясни техника на пералнята.
zz_stefanov - майстор
пет сеп 21, 2018 4:48 pmDess написа:
..... А този сивия налеп се образувал от течните препарати за пране - правели се на основата на сапуна, поне така обясни техника на пералнята.
Кой техник, оня от рекламата на калгон ли :lol:
ESPACE - майстор
пет сеп 21, 2018 4:48 pmDess написа:
В пералнята сипете 3-4 пакетчета сода за хляб, добавете и няколко парцала. Изберете дълга програма без предпране, на 90 градуса. В отделението за праха сипете още 1 или 2 пакетчета сода. Стартирайте програмата, и след като водата се затопли изсипете през отделението за прах около 250 мл. винен оцет. Затворете чекмеджето и оставете пералнята да работи до свършване на програмата. Ако налепа е на дебел слой - при нужда повторете. Аз така почистих моята пералня. А този сивия налеп се образувал от течните препарати за пране - правели се на основата на сапуна, поне така обясни техника на пералнята.
Сода и оцет като почистваща комбинация - това само жена дето е бягала от часовете по химия може да го измисли!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-) :-) Представа си нямаш, тази безмислена, като резултат рецепта как от години обикаля интернет. С вариации
lov - майстор
Що да няма митове и легенди. Я се разрови само в този форум и виж колко са тези дето си поправят телевизора само с тесла и клещи. Та една пералня ли няма да почистят. :lol:
Последна промяна от lov на нед сеп 23, 2018 2:16 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Пишете, пишете, сряда наближава.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Почистване на пералня без разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: