• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Лимонтозуто всъщност е винена киселина. По принцип най доброто нещо което съм ползвал за отстраняване на варовик е млечната киселина. Но това са подробности. По важното е да се разбере какво е това натрупване Много трудно се натрупва котлен камък в пералня. Температурите там са ниски и не създават предпоставки за такива процеси а и едва ли водата ви е толкова варовита.
Основните отлагания са различните фосфатни и други протиивопенещи съединения от съставките на перилните препарати. Тъй че проба някъде по малко и да се види кое действа и кое не.
п.п. И на мен ми е интересно че таблетките не са подействали.
radius - майстор
Кафеникаво, меко като е мокро, определено не е варовик. Абе все едно е сирене на консистенция ( не си представяйте буци). Като е мокро прането, при натиск люспичките се втриват в тъканта (все едно се разпадат на микрочастици, нещо като кал), като изсъхне и ако не са втрити, падат.
Баси описанието, да взема да ти пратя по Еконта :lol:
iliya_i - майстор
По това описание прилича на неразтворимата част на течните препарати. Спри ги и почни пране с прах.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 18, 2018 9:55 pmiliya_i написа:
По това описание прилича на неразтворимата част на течните препарати. Спри ги и почни пране с прах.
+1
preslav - майстор
вт сеп 18, 2018 5:40 pmn_a написа:
Мелио е марка, кой от всичките Мелио препарати ползва за климатика? Аз съм много доволна от обезмаслителя за кухнята
Точно за обезмаслител става въпрос.
kozl - майстор
А па се :? Тия в ЛИДЛ нема ли да пущат некоква водоструйка за перални :?
За опушване на канали вече пущаа. Само препарат в пералните - мало е не стига чистота да се постига :?
radius - майстор
вт сеп 18, 2018 10:14 pmn_a написа:
вт сеп 18, 2018 9:55 pmiliya_i написа:
По това описание прилича на неразтворимата част на течните препарати. Спри ги и почни пране с прах.
+1
Само с течно се пере. Спирането им, не знам, по-удобни са...
Сега какво да правя викате - 100гр лимонтозу на колко градуса да ги пусна?
При неуспех ще сипвам и белина.
lov - майстор
То я да попитам нещо. Ти като я пуска на най дългата програма тя да не е била с предпране. Щото всичките такива дълги са така. Ако е било то тя е изхвърлила таблетките още преди да загрее и голямото джуркане. :lol: Та същото ще се получи и с лимонтозуто ти. :-D
То за това препаратите за съдомиялни са направени с един малък трик в капачката на опаковките. Те се слагат заедно с тях като на капачката дънцето е направено от нещо като парафин и чак когато сгрее на високата температура той се стапя и течността излиза.
Та внимавай кога и как слагаш препарата.
radius - майстор
Е, не съм толкова тъп. Най-дългата програма е 60С с предпране, на 90С няма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Белината убива живини, киселината маха отлагания. Не ги смесвай
:-) Може и пакетче сода бикарбонат :-) самостоятелно

Аз пера с течно, но не "прах" с екстри, че имам сто алрегии, а зелен, евтин течен сапун от Лидл. На другите им слагат парфюми и не ми стават. Прането опрано, аз не кашлям, нищо не ме сърби, кожата ми не се бели...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Почистване на пералня без разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: