Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lyubohar - майстор
Здравейте.
Спалня с две подматрачни рамки.
https://bedstyle.bg/podmatrachni-ramki/ ... mfort.html
Нещо такова,но спалнята е дървена.По спомен-Икеа.
От употреба някои от летвите около торса на тялото са поддали и увиснали.
Продават ли се отделно?
Или могат ли по някакъв начин да се удължат за да се увеличи извивката?
Не,че не мога да си купя нови рамки.
tarlyo - специалист
Аз за моите не можах да намеря резервни ламели. Преместих тия от областта на краката (не са натоварвани) в средата. Временно :-D .
lyubohar - майстор
Вчера бях в Икеа за друго и мярнах един да вози на количката 2 пакета с ламели.
А моите ги погледнах днес.
Дали,ако се удължат с десетина милиметра ще си увеличат дъгата?
То аз ще разбера и сам,ама половинката не дава в момента да се разбутва леглото.
И само си разсъждавам.
kozl - майстор
Миналата седмица в Метро имаше ламели на промоция 2 комплекта на цената на един.
съб сеп 15, 2018 2:37 pmlyubohar написа:
Вчера бях в Икеа за друго и мярнах един да вози на количката 2 пакета с ламели.
А моите ги погледнах днес.
Дали,ако се удължат с десетина милиметра ще си увеличат дъгата?
То аз ще разбера и сам,ама половинката не дава в момента да се разбутва леглото.
И само си разсъждавам.
Аз понеже вчера си смених матрака от латексов пак с латексов и ламелите изглеждаха като нови. Там от де купих Екона имаше рамки с усилени ламели в средата. При мен няма усилени.
Но ако напрегнеш ламелата в краищата, за да се получи кривина, първо се съмнявам дали няма да се разчекне рамката и второ то при натоварване и изкълчване кривината може да се прехвърли в обратната посока и според мен не е решение.
naB4o - специалист
Имах проблем със счупен ламел, като си го реших със запитване до производителя на рамките. Цената беше около 2.50-3.00 лв на ламел. Като си поръчах 3-4 за да имам резерва и за другите легла. Все пак децата ще почват да скачат тепърва на леглата. :)
Поръчвах рамките от една фирма в Бистрица - Скалар. Иначе не успях да намеря по Варна.
miliad - майстор
Бaх мaaму. Тия рaмки от NASA ги купувaте сигурно.
Рaзмени средните лaмели с крaйните и си готов. Aко искaш пъхни две гaйки или нещо друго в обувкaтa и виж резултaтa. Сaмо внимaвaй кaто нaпъвaш лaмелaтa дa не скъсaш обувкaтa, че тогaвa ще се видиш в чудо. С як помощник нaй-добре. Aз кaто вaдя лaмелa директно зaстъпвaм единия крaй, по възможност с рaботнa обувкa с твърдa подметкa.
lyubohar - майстор
След като скъсах и ремонтирах 2 обувки се каза се,че моите рамки са разглобяеми.
Крайните и среден напречници хванати с по два болта.
Та другата рамка я поразхлабих и разместих ламелите.
Остава въпроса откъде резервни ламели и обувки.
nikolson - майстор
"Освен готови подматрачни рамки, за продажба се предлагат и отделните елементи-букови ламели, многослойни букови детайли формиращи корпуса на рамката, пластмасови държачи за ламелите."
https://www.alo.bg/1273482#highlight=%D ... 0%BA%D0%B8
По-горе някой го писа (запитване при производителя).

Тема "Подматрачна рамка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: