Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ben84 - специалист
ср окт 03, 2018 8:24 aminfomar написа:
Ако тази двутактова смес която остава (200-400 мл.) се добави на четиритактов двигател на мотофреза, се надявам да няма проблем, въпреки, че е омаслена.
Aко няма катализатор, няма да има никакъв проблем четиритактов двигател да гори такава смес.
:partyman:
naster - майстор
Как така, ако няма катализатор? Дори и моят домашен двутактов храсторез е с катализатор!
infomar
Много ми е интересно държавният резерв горивата как стоят по няколко години и на бензинът не му става нищо, или го подменят всеки месец :?
Интересното е друго - всички складове с гориво от държавният резерв се държат от ЛУКОИЛ - а доколкото знаем, това е руска фирма.
Или с една дума държавният ни резерв се държи и пази от Русия :lol: :lol: :lol:

https://www.dnevnik.bg/biznes/2011/09/1 ... ava_oshte/
Държавният резерв покани "Лукойл" да съхранява още от горивата му
preslav - майстор
ср окт 10, 2018 10:15 aminfomar написа:
Много ми е интересно държавният резерв горивата как стоят по няколко години и на бензинът не му става нищо, или го подменят всеки месец :?
Интересното е друго - всички складове с гориво от държавният резерв се държат от ЛУКОИЛ - а доколкото знаем, това е руска фирма.
Или с една дума държавният ни резерв се държи и пази от Русия :lol: :lol: :lol:

https://www.dnevnik.bg/biznes/2011/09/1 ... ava_oshte/
Държавният резерв покани "Лукойл" да съхранява още от горивата му
Пак се захвана, от моторните триони до държавния резерв - ще се запреш ли бе човек, акъл имаш ли да разсъждаваш над елементарни проблеми или ти е в кръвта да човъркаш темите за глобалното затопляне? В двутактовата смес се изпарява по-бързо бензина, когато маслото е повече от бензина се получава лепкава слуз, която не преминава през жигльорите и машините спират да работят. Това е обяснението на правилото, че в края на сезона всичко от резервоара на двутактова машина се източва - в края на сезона, а не след всяко ползване. Говорим за смес, а не за бензин в Държавния резерв, който също е смес от въглеводороди, но не и от масло с бензин. Чудя ти се на акъла, срам ме е, че има Капитани като теб - аз като Капитан никога не съм си позволявал да задавам такива елементарни въпрси като теб, може и да се заблуждавам, може и да съм задавал по-елементарни въпроси, но ти си рядко политизирана личност, човек гледащ прекомерно много телевизия и четящ жълти медии.
И за да не съм голословен, искам да ти задам един елементарен въпрос - как от десертен сорт грозде изкара 23% захарност, особено пък от "Молдова"?
Имам органическа непоносимост към лъжци - лъжец си и не се навирай между шамарите, щото нали знаеш...
Безполезен си, смени си аватара, че и на други места се подписваш по същия начин и задаваш същите малоумни въпроси!
Съжалявам, че съм толкова рязък, но ти надхвърляш и най-смелите ми очаквания за наглост и простотия - недей се опитва да спориш с мен, бъди сигурен, че ще те разоблича, дребна гамула си, виждал съм много като теб, но ти си агресивен, рядко срещана комбимация между играч и маруля=игруля - живей си живота на парвеню, радвай се на селските си успехи и не се навирай между краката на онези, които са те определили като "дребен, селски хитрец"!
infomar
Прекрачваш всякаква граница на приличие и е безполезно да се води какъвто и да е диалог с подобни долнопробни изчадия на аборта като теб. Не желая да падам до толкова ниско ниво като твоята простотия и невежество, но с такива като теб трябва да се общува само с псувни и гадни обиди, защото вие друго не знаете. Ще продължавам да те игнорирам в диалозите, до колкото подобни задръстеняци, могат да се игнорират, щото кръгозорът им е ограничен до кварталната кръчма и скапаната лозичка зад външният клозет. Човек който освен тикви друго не може да отгледа, не може да ми дава акъл.
Това е последното което пиша за теб лично.
Извинявам се на всички за написаното което е извън темата.

Изплакни око - никога няма да го постигнеш... за теб гроздето е кисело :lol: :lol: :lol: :lol:




Прикачен файл:
Snap69365.jpg
Последна промяна от infomar на вт окт 16, 2018 8:55 pm, променено общо 4 пъти.
ben84 - специалист
ср окт 10, 2018 12:13 amnaster написа:
Как така, ако няма катализатор? Дори и моят домашен двутактов храсторез е с катализатор!
Ъ? :?
Аз само съм чел за подобна техника с катализатор преди 15 години, но до сега не съм виждал.
Или имаш тънко чувство за хумор, или... Какъв модел ти е храстореза?

Имах предвид по принцип, че може да го сипе на всяка една машина без катализатор и по никакъв начин няма да и навреди.
:partyman:
nikolson - майстор
ср окт 10, 2018 10:15 aminfomar написа:
Много ми е интересно държавният резерв горивата как стоят по няколко години и на бензинът не му става нищо, или го подменят всеки месец :?
Мислиш че има някакви цистерни и там се складира гориво, което седи ли? :lol:
kuger - майстор
вт окт 16, 2018 11:06 pmnikolson написа:
ср окт 10, 2018 10:15 aminfomar написа:
Много ми е интересно държавният резерв горивата как стоят по няколко години и на бензинът не му става нищо, или го подменят всеки месец :?
Мислиш че има някакви цистерни и там се складира гориво, което седи ли? :lol:
Има, има!
nikolson - майстор
Само че това е един неснижаем остатък, а не отделено някъде и складирано гориво.
preslav - майстор
вт окт 16, 2018 8:09 pminfomar написа:
Прекрачваш всякаква граница на приличие и е безполезно да се води какъвто и да е диалог с подобни долнопробни изчадия на аборта като теб. Не желая да падам до толкова ниско ниво като твоята простотия и невежество, но с такива като теб трябва да се общува само с псувни и гадни обиди, защото вие друго не знаете. Ще продължавам да те игнорирам в диалозите, до колкото подобни задръстеняци, могат да се игнорират, щото кръгозорът им е ограничен до кварталната кръчма и скапаната лозичка зад външният клозет. Човек който освен тикви друго не може да отгледа, не може да ми дава акъл.
Това е последното което пиша за теб лично.
Извинявам се на всички за написаното което е извън темата.

Изплакни око - никога няма да го постигнеш... за теб гроздето е кисело :lol: :lol: :lol: :lol:





Snap69365.jpg
Това, че си фукняр всички го разбраха, аз не изпитвам нужда да се фукам с това, което съм направил между другото. Друга обаче ми беше приказката, за безполезността на фукането ти - можеш да се пениш и да ме наричаш всякак, но май забрави как на дълго и на широко ти обяснявах какво ти е нужно да си направиш обратната осмоза. По едно време толкова се самозабрави, че чак реши, че знаеш повече от мен, което ме навежда на мисълта, че на всичкото отгоре си и неблагодарник. Дружно се смяхме с жена ми на тъпите ти въпроси и нескончаеми колебания в другия форум за ракии и вина. Какво стана, престраши ли се да направиш повече от 10 кила вино? Става ли вино от десертно грозде? Ако не беше такъв левак щях да ти кажа лично как да си направиш вино, ракия разбрах, че не пиеш. Ако не беше такава мазмантия бих могъл да ти отговоря на много от тъпите въпроси, които задаваш, ама ме дразни, че всичко при теб се пречупва през призмата на политическите ти пристрастия и най-вълнуващи са жълтите новини. Жалко, много жалко, че дори и Капитан смееш да се наричаш, май по-скоро си цървулан.
Последно искам да те попитам какво го правиш всичкото това, с което се фукаш - нахрани ли някой беден, дари ли нещо или си го изплюскваш сам?
Както виждаш аз не споря с теб, просто ме е срам от мъжки характери с едно друго име.
Казах последно, ама се сетих, че рядко си караш колата - източвай редовно бензина и, промивай системата с дълбоко обезсолена вода, продухвай със сгъстен въздух, източения бензин съхранявай на хладно и тъмно, а най-добре го сдавай в Държавния резерв.

Тема "Винаги ли изливате и изхвърляте останалото двутактово гориво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: