Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
infomar
Изливате и изхвърляте ли останалата двутактова смес от резачки, пръскачки, косилки?
Може би правя грешка, като не го правя и времето между ползването на инструментите ми е от 1-2-3 седмици.
До сега съм нямал проблем, ама знам ли до кога :? :?
Как е при вас?
vlax - майстор
Аз да.Изливам я в резервоара на колата.
KingLin - майстор
Аз понякога се замотвам и не изливам веднага, чак като отворя гаража и се сетя ги изливам и аз в колата. Иначе, в магазина като купувах машинките, ми обясняваха, че бензина след около 2 месеца ставал лепкав и се утаявало нещо, което скапвало машинката, а те не знаели кога бил произведен и колко време е стоял някъде тоя бензин и за това препоръчвали срока да не е повече от две седмици. Иначе за близо 1 година съм нямал проблем със щилката, а косачката ми е от скоро и я ползвам почти всяка седмица и не съм я оставял да седи.
Junak - майстор
Бензина просто "изветрява". Затова след по-дълъг престой трябва да се подмени. Лятото "изветрява" много по бързо... :)
naster - майстор
При закупуването ми на храсторез, това беше частта, на която продавачът обърна най-голямо внимание при 30-минутния инструктаж: 2Т смес се приготвя и използва, а не бива да преседява, особено в машината. Спомена, че в техния сервиз болшинството проблеми били причинени от престояла 2Т смес, нещо прецаквала уплътнения, гарнитури и т.н.. Затова мешам само преди употреба, изливам и/или доизгарям след употреба останалото малко количество. И само 98+, аз имам още гаранция и спазвам, ако ще да е лъжа.
liverpool-64 - специалист
Може да се нарече мърлящина от моя страна,но никога не изхвърлям сместа,ползвам я дори и нагодина да стане,нищо и няма,важно е да е херметически затворена.Имам две косачки и резачка за дърва,оставям ги с бензин в тях колкото и време да е. Знам инструкциите за съхранение,всички препоръчват да се оставят празни за повече време,но с моя си акъл ,колкото и малко да е :-D ,си мисля,че ако останат всички гарнитурки,пръстенчета и тем подобни сухи е по зле. После може да протекат и става дълга и широка.
kuger - майстор
Не съм изхвърлял. На Хуската квото остане и си стои в резервоара. Когато ще ползвам просто доливам. Имам я над 10 години, рядко я ползвам, не помня 135 или 136 беше :lol: Имам и един китаец, хуПсварна, на звук го докарва като ИЖ, само съм я припалвал, не съм рязал с нея. Обаче, като я запаля цялото село научава :-D
На косата /китаец/ също, само къде и се скапа едното маркуче, ама пали и си върши работата :-D
На фрезата също. Тя не е двутактова, затова отпада.
Нямам намерение да служа на машините си, те трябва да ми служат! Докато се скапят, тогава ще му мисля.
gnt69 - майстор
И аз съм тъй и на резачката и на храстореза и на фрезата и на косачката никога не точа бензина. Винаги бъркам бензин с масло колкото ми трябва и като си свърша работата в инструментите има малко. При следващо ползване забърквам прясна смес и доливам. Косачката и фрезата се четиритактови и при тях въобще го няма тоя проблем. Случвало се е есента ги оставям и пролетта със същия бензин да продължа да работя без доливане със стария бензин. :partyman:
shotik - майстор
Правя си смес , колкото ми трябва,ако остане го ползвам за измиване на части от масло и грес.
Но от практиката ми с ползване на Трабант /23 г / и Вартбург /6 г./ съм забелязал ,че по стените на карбураторите и картера, се наслоява жълто-кафяв налеп и може би той да предизвиква някакви проблеми по двигателите. Най-вероятно може да запуши жигльорите, дали може да блокира бутало, не знам.
infomar
То хубаво казвате да се изпразват резервоарите, ама не всичко може да се обръща с главата на долу за да изтече бензина. С какво го вадите на по-големите двутактови ДВГ ?
Ако тази двутактова смес която остава (200-400 мл.) се добави на четиритактов двигател на мотофреза, се надявам да няма проблем, въпреки, че е омаслена.

Нямам спомен на времето на моторетките да сме махали бензина когато са оставяне за някоя и друга седмица да не се ползват.

Интересно ми е как сервизът преценя, че повредата при задрало бутало се дължи на не ползване на синтетични а полу-синтетика, техносинтетика, биосинтетика естерно и др.? Когато ходих в магазина на Хусварна в Плевен да търся пълна синтетика, ми казаха че нямат и предлагат само полусинтетика , като ми препоръчаха да ползвам нея.

Тема "Винаги ли изливате и изхвърляте останалото двутактово гориво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: