Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
gamena666 - напреднал
Здравейте! Отскоро съм в нов кабинет, но обзавеждането е останало от СОЦ-а. Та в него намерих симпатиен ролетен шкаф, от онези, които са символ на българската администрация от десетилетия. За съжаление след мъки да го огворя и след разглабяне на талашита, установих че дъскичките са се разлепили и са блокирали. Прилагам снимки!
1. С какъв материал да ги захвана отново?
2. Какво да сложа, за да смажа механизма им и те да се движат по-лесно в каналите?

Благодаря за отделеното време!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
*Моля само за сериозни коментари, които са по темата.
*На коментари от рода на пише се с "а", а не с "ъ" и закакво ти е да оправяш тоя стар кош .... не желая да отговарям!
plamen6703 - майстор
пон окт 01, 2018 2:20 pmgamena666 написа:
Здравейте! Отскоро съм в нов кабинет, но обзавеждането е останало от СОЦ-а. Та в него намерих симпатиен ролетен шкаф, от онези, които са символ на българската администрация от десетилетия. За съжаление след мъки да го огворя и след разглабяне на талашита, установих че дъскичките са се разлепили и са блокирали. Прилагам снимки!
1. С какъв материал да ги захвана отново?
2. Какво да сложа, за да смажа механизма им и те да се движат по-лесно в каналите?

Благодаря за отделеното време!
Плота отгоре се демонтира като се отвият видите в горната част на плота /лява и дясна част на плота като застанеш пред картонетката/. Изкарваш цялата "ролетка" навън и я подлепяш платното с лепило С-200. Взимаш едно калъпче сапун и почваш да търкаш по каналите, по които се движи ролетката. Сапуна като добие формата на канала най-добре "смазва". Сглобяваш по обратният ред след като е изсъхнала подлепената "ролетка" и си готов.
Имам четири такива двойни картонетки от Татово време, по тоя начин ги "смазвам" и сигурно ще ме надживеят. :partyman:
gamena666 - напреднал
Благодаря за точния отговор! Един допълнителен въпрос! - Какво да използвам за подлепка? - Какъв плат, защото старият се разпада?
plamen6703 - майстор
Ползва се брезент, друг плат няма да върши работа, ще стане супер картонетка :wink: ! :partyman:

Тема "СОЦ Ролетен Шкаф - РЕМОНТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: