Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте!
Имам желание да си претапицирам стария офис стол. Прекарвам много часове на компютъра, а столовете по магазините не ми допадат като комфорт/цена. Първи подобен проект ми е, така че имам "малко" въпроси :)

Ще се сменят както дунапрена, така и дамаската. За начало тръгвам от седалката, тъй като ми е най-важна. До момента съм намислил да сложа 10см HR дунапрен за основа, 5-6см мемори пяна за меко, и един кат вата защото така правя пинизчиите в Ютуб :D
Намислил съм и дунапрена и мемори пяната да са от по тънки листи, които да сдвоявам/лепя до нужната дебелина, тъй като ми трябват по тънки парчета за друг проект.

Пръвият въпрос разбира се е дали съм на прав път с комбинацията от материали и дебелини? Сдвояването проблем ли е?
Каква плътност на дунапрена ще е подходяща за моя случай (тежа ~110кг), за да получа мека седалка?
Да планирам ли по-мек дунапрен за облегалката или този от седалката с малко мемори пяна могат да докарат достатъчен комфорт?

Материалите ще се купуват от нета, че във Варна не знам къде да ги търся - намирам само ниско качествен дунапрен. И затова не мога да проверя твърдостта. А и не знам, като се поопъне с дамаската (плат), колко се втвърдява целия пакет.

Май това са ми най-належащите въпроси на първо време.
Още съм на етап планиране и проучване, така че всякакви коментари са добре дошли.
Надявам се тук да има хора, които са наясно Изображение
naster - майстор
https://www.ikea.bg/home-office/Office- ... /90339412/

Ако мислиш, че материалите и времето надхвърлят 90-100 лева, провери това. Страшно е удобен, до 110кг мисля беше.
Материалите по първоначален план излизаха доста повече, но май ще мина към някой по-скромен вариант. Колкото повече ровя, повече въпроси ми излизат. Без да знам какво точно правя, ще са пари на вятъра.

Иначе нов стол имам вече. Искам да си поиграя със стария, за да видя какво ще се получи и колко ми се отдава :)

Тема "Претапициране на офис стол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: