Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Привет приятели ! Можете ли да ми дадете идей ! Живея в къща и съм на третия етаж след което идва едно доста голямо таванско помещение . Реших да заградя едно 20 кв от него . За да си направя стая за събирания и тренировки . Формата на помещението е Г -образно . Ще положа и скица по късно . Целта ми е да сведа заграждането на помещението максимално най-евтино . Пода е бетон стените не измазани гола тухла и кръгли греди сложени на места за да държат тавана . Мислих си осб но много ще ми легне обмислях с гипс картон но и той идва скъпо . Искам просто стена която да покрива само защото ще е сложа да лежи на гредите . А за стените мислих стиропор 1см да го изолирам и една шпакловка . Какво ще кажете вие сте по навътре в нещата . Дайте ми малко идеи . Целта ми е да е заградя и изолирам евтино и бързо за да мога зимата да си е ползвам и правя . А за пода какво ще ми подлежите ?
miliad - майстор
След като ОСБ и гипскартон са ти скъпи, остана само фазер обикновен, не от ламинирания; и найлон.
Стиропора е евтин, лепилото и шпакловката са скъпи.
8180 - майстор
Намираш стари мебели или плоскости 2-ра употреба (транспортни), малко гредички и си ковеш (завинтваш) стените и пода. Отвън редиш стиропора 5 см., шпакловаш когато имаш възможност. Вътре - тапети или някакво арт изпълнение - плакати, списания, има една мрежа за огради и т.н.

П.П. Добре дошъл!
miliad - майстор
[youtube][/youtube]
пет окт 19, 2018 4:01 pm8180 написа:
Намираш стари мебели или плоскости 2-ра употреба (транспортни), малко гредички и си ковеш (завинтваш) стените и пода. Отвън редиш стиропора 5 см., шпакловаш когато имаш възможност. Вътре - тапети или някакво арт изпълнение - плакати, списания, има една мрежа за огради и т.н.

П.П. Добре дошъл!
+1. От склaд зa ПДЧ плоскости купувaш брaкувaни или трaнспортни. Греди може дaси нaпрaвиш кaто нaрежеш 10см ивици от пдч и ги събереш с винтове еднa зa другa.
И не пушете вътре.

Тема "Таванска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: