• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
Имам следния казус. Две перпендикулярни стени от 10-сантиметров газобетон се срещат в краищата си, образувайки недовършен ъгъл, както е показано на снимката. Стените трябва да се присъединят една към друга и да се образува нормално изглеждащ ъгъл. Бих могъл просто да запълня ъгъла с парчета газобетон, но вместо това търся някаква по-здрава връзка между стените. Приемам предложения как да изградя такава връзка.

Изображение
Руди - майстор
Армировъчни железа, огънати на Г,
примерно 20+5 см N10.
Пробиваш отвори в стените ф20 - 15 см и фиксираш,
примерно с лепило за газобетон, така през ред.
После един монтаж вертикално, кофраж и бетон.
Прикачен файл:
ity.jpg
ity.jpg (27.29 KиБ) Видяна 1668 пъти
preslav - майстор
С кофраж и бетон и баба знае, но ми се чини, че не е приложимо при питащия - нещо е сбъркал от самото начало.
Нека той си каже какво е решил да прави и защо не е зидал на зъб.
Домашен немайстор - специалист
Това е заварено положение, не знам защо не е зидано на зъб.

Благодаря за идеята, но малко не ми се занимава с кофражи и бетон. Само с Г-образни пръчки арматура и запълване на ъгъла с парчета газобетон ще стане ли здраво колкото ако беше иззидан на зъб?
lov - майстор
.
Не.

А и като цена ще ти излезе по солено. Та и какъв убиствен кофраш имаш че толкова те плаши. Две дъски че даже и с парчета гипсокартон може да се направи.
preslav - майстор
ср окт 31, 2018 5:44 pmДомашен немайстор написа:
Това е заварено положение, не знам защо не е зидано на зъб.

Благодаря за идеята, но малко не ми се занимава с кофражи и бетон. Само с Г-образни пръчки арматура и запълване на ъгъла с парчета газобетон ще стане ли здраво колкото ако беше иззидан на зъб?
Аз по-скоро си го представям като разпробит винкел, неговият ъгъл съвпада с ъгъла на двете стени, а през отворите на винкела се рапробиват блокчетата, вкарват се арматури и краищата на арматурите се заваряват за винкела, после идва ред на декорацията с парчета газобетон, лепило и тинтири-минтири. Ако не се намери студено-огънат профил, може да се ползва и горещо-валцован винкел с по-голям размер, а арматурите да се забият в периферията на винкела (може и квадратен профил) и така да се заварят.
Изключително много ми е интересно как Г образни арматури ще се пъхнат в предварително направени отвори на перпендикулярни стени - вариант е арматурите да се набият поотделно, а опашките им да се заварят, но пак отиваме на заварки, които исках да избегна - не знам дали анкерите държат в газобетон (вероятно не).
Руди - майстор
ср окт 31, 2018 9:35 pmpreslav написа:
Изключително много ми е интересно как Г образни арматури ще се пъхнат в
предварително направени отвори на перпендикулярни стени - вариант е
арматурите да се набият поотделно, а опашките им да се заварят, но пак
отиваме на заварки, които исках да избегна - не знам дали анкерите държат
в газобетон (вероятно не).
Арматурите са отделни, 20 см + 5см опашка, не се заваряват,
а се бетонират. Ако се откажем от бетона, трябва да се мисли за защита
от корозия.
fox_vt - майстор
Какво натоварване ще изпитват тези стени.
Hursa - майстор
Има ли някакво разстояние между стените? 3 - 5 мм
resistbody - майстор
С всичко различно от бетон рискуваш.. Така е зидано за да си отлеят колонката после...
  • 1
  • 2

Тема "Как да закрепя две перпендикулярни стени от газобетон една към друга?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: