• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tarlyo - специалист
Като гледам, дръжка от "Security lock" ще стане. Продават се отделно.
И, ако пишете от кой град сте, ще е по-лесно да се помогне. Попълвайте ги тея профили... :cool:
Здравейте,

от Ексалко ми отговориха, че нямат дръжка с такъв механизъм.

Намерих подобна дръжка (същия механизъм и размер) в склад на Бестал Трейд във Военна рампа, София.

Струваше 10.50 лв. Днес я купих и сложих на прозореца.

Благодаря на всички, които отговориха на тази тема.

Прикачен файл

IMG_8351.JPG

Прикачен файл

IMG_8350.JPG
miliad - майстор
И ние ти благодарим, че благодари.
Един от малкото, който си завърши темата.
kozl - майстор
чет ное 15, 2018 6:09 pmManuil написа:
Здравейте,
от Ексалко ми отговориха, че нямат дръжка с такъв механизъм.
Намерих подобна дръжка (същия механизъм и размер) в склад на Бестал Трейд във Военна рампа, София.
Струваше 10.50 лв. Днес я купих и сложих на прозореца.
Благодаря на всички, които отговориха на тази тема.
Леле на мен са ми отрезали главата за 35 пари, а и като прибавя загубеното време и гориво да се разхождам с дръжката по складове и магазини :x
Обаче тва де купих аз имаше 4 комбинации на размерите до резбите за захващане към профила. И примерно като я купувах гледам, налагам - отворите да съвпаднат. При монтажа опа отворите не съвпадат, а то требва да се обърне на 180 гр. Отсреща други отвори с резби де съвпадат. На всяка страна спрямо надлъжната ос на механизъма има по 4 отвора с резби. Връткаш доде уцелиш :-D
miliad - майстор
съб ное 17, 2018 6:54 amkozl написа:
чет ное 15, 2018 6:09 pmManuil написа:
Здравейте,
от Ексалко ми отговориха, че нямат дръжка с такъв механизъм.
Намерих подобна дръжка (същия механизъм и размер) в склад на Бестал Трейд във Военна рампа, София.
Струваше 10.50 лв. Днес я купих и сложих на прозореца.
Благодаря на всички, които отговориха на тази тема.
Леле на мен са ми отрезали главата за 35 пари, а и като прибавя загубеното време и гориво да се разхождам с дръжката по складове и магазини :x
Обаче тва де купих аз имаше 4 комбинации на размерите до резбите за захващане към профила. И примерно като я купувах гледам, налагам - отворите да съвпаднат. При монтажа опа отворите не съвпадат, а то требва да се обърне на 180 гр. Отсреща други отвори с резби де съвпадат. На всяка страна спрямо надлъжната ос на механизъма има по 4 отвора с резби. Връткаш доде уцелиш :-D
:lol: Тя и неговата дръжка се врътка :-D .
Kozl като се замисля за +-5 лв можеше да си пиеш биричка докато гледаш как някой идва със дръжката,сменя я и регулира крилото.
kozl - майстор
Немам нерви. Преди години поръчах комарници за сина, трета панта на вратата по средата и шнапери.
Комарниците и до ден днешен служат. Много се чудих защо една от пантите на комарните врати е накриво сложена :? Може би вероятно, за да се самозатваря комарската врата :?
С шнаперите се бориха доста и надупчиха вратите. Единия стана, другия не. :x Третата панта като я монтираха и установиха, че не е тва пантата. И там останаха дупки и върнаха предишната псевдо-панта. Еми обкова е Мако. Обиколих магазините и купих шнапери за Мако и елементарно се монтират.
  • 1
  • 2

Тема "Сваляне на дръжка на прозорец от дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: