Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Имам следния проблем, за който надявам се ще предложите удачно решение, защото не искам да разбивам инсталацията. Имам полипропиленова водопроводна инсталация и на комплекта за батерията бях сложил тапи с навити калчища. За жалост едната тапа не пожела да се развие и явно съм приложил повече сила и металната втулка с женската резба, част от комплекта за батерията, започна да се върти в пластмасовото легло заедно с тапата. Интересното е че пуснах водата и от втулката не тече вода, засега поне. Та въпросът ми е дали се сещате за начин, по който да успея да развия тапата без да наруша още повече целостта на комплекта за батерията?

(За всеки случай прикачих и една снимка какво представлява тоя комплект за батерия, ако не съм бил достатъчно ясен)
Прикачен файл:
460FFF28-4EA4-4589-B4AA-D651838FBE79.jpeg
ППР комплект за батерия
460FFF28-4EA4-4589-B4AA-D651838FBE79.jpeg (18.97 KиБ) Видяна 753 пъти
EDI - майстор
Разпробиваш три отвора ф2 или 3 на границата на метала и пластмасата и набиваш загряти щифтове съответно ф3 или 4.
preslav - майстор
Според мен трябва да отрежеш тапата, а след това в получения отвор да отслабиш стените и - голяма играчка ще падне с малка триъгълна пиличка да прорежеш на няколко места тапата. После (само съм чувал) "мръдналата" втулка се възстановява с нагряване - навива се нипел и се нагрява надстърчащата му част до температурата на лепене на PPR тръбите, след изстиване, нипелът се развива. Можеш да си провериш инсталацията като затапиш отново с пластмасови тапи и я оставиш под налягане за един ден.
Ясно, благодаря ви за отговорите. Не съм и очаквал да е лесно, ще видя какво ще избера да правя.

Тема "Превъртаща втулка на пластмасов комплект за батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: