• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

искам да си сменя вратите вкъщи (интериорни) и да ги направя Тапетни, тоест без видима Каса. Затова се нуждая от обикновенни бели врати без Фалц, някой може ли да ме съветва къде мога да намеря такива?

и ако някой е правил такива, дали може да ми даде някой полезен съвет?

благодаря!
Георги

ето и пример: Изображение
Ивайло.Иванов - напреднал
и ако някой е правил такива, дали може да ми даде някой полезен съвет?


Не знам какъв съвет точно искаш. Аз работя в мебелна фирма ( Галакси плаза - Враца ) и произвеждаме точно такива врати. Питай нещо конкретно. На тази снимка вратите са със скрити панти ( защото не се виждат ) не е проблем - такава врата излиза от 400 до 500 лв. зависи от размера. Има и китаиски по 250 - 300 лв. На тази снимка не се виждат первази - така ли трябва да бъде ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Най-обикновена фазерна врата. Ще си монтираш касата наравно със стената и ще имаш "тапетна" врата. Не знаех, че си има име тази дизайнерска ефтинийка.
Ивайло.Иванов - напреднал
ср дек 26, 2018 6:17 pmn_a написа:
Най-обикновена фазерна врата. Ще си монтираш касата наравно със стената и ще имаш "тапетна" врата. Не знаех, че си има име тази дизайнерска ефтинийка.
:? как по точно :? :lol: :lol: :lol: :lol:
chapara - майстор
С алуминиев профил уширяваш касата от към пантите, така че вратата да е наравно с нея, монтираш, подмазваш по профила, боя и си готов :roll:, а от другата страна, ъглов алуминиев ъгъл, подмазване и боя :wink:
tarlyo - специалист
Каквото и където да се уширява, пантите на обикновените врати са външни и развалят ефекта. По-скоро безфалцови врати, на които да се монтират скрити панти.
https://goo.gl/images/6izQiz
Малко фантазия с монтажа и ще стане.
Не знам какъв съвет точно искаш. Аз работя в мебелна фирма ( Галакси плаза - Враца ) и произвеждаме точно такива врати. Питай нещо конкретно. На тази снимка вратите са със скрити панти ( защото не се виждат ) не е проблем - такава врата излиза от 400 до 500 лв. зависи от размера. Има и китаиски по 250 - 300 лв. На тази снимка не се виждат первази - така ли трябва да бъде ?
[/quote]

Здравейте,можете ли да ми дадете някакви контакти за връзка с тази фирма или сайта им? Благодаря предварително!
miliad - майстор
За неразбралите направисисам майстори:
https://www.google.com/search?q=invisib ... YtyrqDn0LM:
niki_sap - специалист
Някой може ли да даде малко повече информация и идея как да се изпълни такава врата? Стигнал съм до идеята да взема безфялцова врата и върху нея да захвана ПДЧ плоскост. Въпросът е, ще издържи ли тежестта? Става дума за този ефект - пдч плоскости за стенна обшивка и на тяхното ниво ПДЧ плоскост хваната за вратата - за да изравня нивата. Без скрити панти, за да е по-евтино изпълнението. Някакви други идеи, как да се изпълни евтино? https://pin.it/2xjYHZq
  • 1
  • 2

Тема "Скрити/ Тапетни врати и Врати без Фалц" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: