Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имам проблем със съдомиялна за вграждане Ариели ADW8-7704C. Мига индикатора за бързо измиване и уреда пищи пронизително около 10 пъти. Съответно не измива нищо. Преди време ми направи този проблем и с доливане на течност за блясък се оправи сякаш. Сега обаче вече нищо не помага.
В книжката дават като значение на тази индикация за грешка - По-продължително време за пълнене с вода, а като възможни причини - смесителите не са отворени, приема на вода е ограничен или налягането на водата е ниско. Вода обаче има и даже налягането е високо и сложих редуцир вентил преди водомера.
Четох темата във форума, и виждам че като махна долния филтър вътре в миялната, долу има вода. Пробвах да подсуша и да видя дали ще тръгне машината, но не стана.

Звънках по сервизи, но явно почиват тези дни. Някой да даде идея как да рестартирам (пробвах със спиране на тока за 15мин.) или какво да почистя без да я демонтирам от нишата?

Или каквато и да е идея...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 27, 2018 11:21 amЕмилДимитровДимитров написа:
.... като възможни причини - смесителите не са отворени, приема на вода е ограничен или налягането на водата е ниско. Вода обаче има ....
А някъде да има решетчица, филтърче на входящата вода?? Пералните имат точно в края/началото на захранващия маркуч....
чет дек 27, 2018 12:37 pmn_a написа:
чет дек 27, 2018 11:21 amЕмилДимитровДимитров написа:
.... като възможни причини - смесителите не са отворени, приема на вода е ограничен или налягането на водата е ниско. Вода обаче има ....
А някъде да има решетчица, филтърче на входящата вода?? Пералните имат точно в края/началото на захранващия маркуч....
за имане има, сложил съм филтър голям за твърди частици във водата преди водомера
Даже го свалях и чистих преди месец.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 27, 2018 12:39 pmЕмилДимитровДимитров написа:

за имане има, сложил съм филтър голям за твърди частици във водата преди водомера
Даже го свалях и чистих преди месец.
Aми пак го почисти
чет дек 27, 2018 1:04 pmn_a написа:
чет дек 27, 2018 12:39 pmЕмилДимитровДимитров написа:

за имане има, сложил съм филтър голям за твърди частици във водата преди водомера
Даже го свалях и чистих преди месец.
Aми пак го почисти
Добре! А дали има и на АкваСтопа филтър за чистене ако нещо дребно се промушило през големия филтър?
Проблема се реши като увеличих налягането на водата! Което обаче кара бойлера ми да тече от предпазния клапан, но това е положението.
kozl - майстор
пет дек 28, 2018 8:36 amЕмилДимитровДимитров написа:
Проблема се реши като увеличих налягането на водата! Което обаче кара бойлера ми да тече от предпазния клапан, но това е положението.
Ба :? Как го направи тва? И по дбре измери какво е налягането щом бойлера капе може би към 8 бара. Не е нормално ако е така, въпреки че си намерил начин да ползваш съдомиялната.
Измери налягането при което съдомиялната работи.
пет дек 28, 2018 8:49 amkozl написа:
пет дек 28, 2018 8:36 amЕмилДимитровДимитров написа:
Проблема се реши като увеличих налягането на водата! Което обаче кара бойлера ми да тече от предпазния клапан, но това е положението.
Ба :? Как го направи тва? И по дбре измери какво е налягането щом бойлера капе може би към 8 бара. Не е нормално ако е така, въпреки че си намерил начин да ползваш съдомиялната.
Измери налягането при което съдомиялната работи.
Имам монтиран манометър и сега го вдигнах на 5 бара. Беше на 3 преди това. Бойлера е още в гаранция също (хоризонтален 3кW)
kozl - майстор
Не е нормално да прокапе на 5 освен ако капането не е свързано със загряването на бойлера. Т.е. на 5 бара на студен, изключен бойлер не трябва да капе.
Някъде има запушване. Не знам у-вото на тази съдомиялна но моята има аква стоп присъединителен маркуч. Като се спука вътрешния маркуч клапан затваря входа на водата в маркуча. Може да се е повредил този клапан и да не отваря напълно.
Ама почни от лесното свържи маркуч към изхода в стената и провери струята. Т.е. игнорирай това което е преди съдомиялната.
пет дек 28, 2018 10:38 amkozl написа:
Не е нормално да прокапе на 5 освен ако капането не е свързано със загряването на бойлера. Т.е. на 5 бара на студен, изключен бойлер не трябва да капе.
Някъде има запушване. Не знам у-вото на тази съдомиялна но моята има аква стоп присъединителен маркуч. Като се спука вътрешния маркуч клапан затваря входа на водата в маркуча. Може да се е повредил този клапан и да не отваря напълно.
Ама почни от лесното свържи маркуч към изхода в стената и провери струята. Т.е. игнорирай това което е преди съдомиялната.
Капе като почне да загрява!

За да тествам, трябва да я демонтирам, а докато работи хич не ми се занимава с такава дейност :-)
Ако пак започне да ме бъзика ще я разбутвам така или иначе.

Благодаря Ви за идеите! Весело посрещане на Новата Година!

Тема "Проблем със съдомиялна Ариели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: