• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nikolov333 - майстор
В стария панелен апартамент слагах същия сифон на мивката в банята с ф50 тръби към канала и гумени уплътнения към мивката и на сглобката между двете му части и не е мръднал вече 22 години.. Просто при монтажа, трябва да се направи добре. В случая, явно са модернизирали нещо за допълнително включване на уред в канала и затова са им и проблемите..
lov - майстор
ср яну 09, 2019 9:14 pmlyubohar написа:
Да бе уникална!И сега го съветвате да омаже всичко със силикон и да си гледа тази мръсотия още 10г.


Май не четеш внимателно. Да съм казал нещо за мазане със силикони. Дори точно обратното.
А че отворихме тема за старите изпълнения дето никой сега дори не може да ги възпроизведе е съвсем друго. Виждал ли си на живо У разклонение направено от тръби. Ако не му обърнеш внимание ще си помислиш че е отлято. И това тогава си е било редовна работа.
kozl - майстор
Аве не го съветвахме това, но кой квото може.
И при мен се е случвало да спираме течове с некакво лепило водоизръжливо (може би най-подходящо полиуретанов уплътнител) и ластични бинтове за армировка и не са мръднали години вече кръпките.
Едно време баща ми беше мотал с обикновени бинтове, че немаше ластични и мазал с епоксидна смола -тва имаше на пазара. Немаше силикони, немаше гофрирани сифони. То ся с тия гофрета мое ги кълчиш секак.

Освен с песок видех от един тарикат майстор да ползва дебело въже за да огива тръболята. По бързо стаа.
lyubohar - майстор
ср яну 09, 2019 4:34 pmlyubohar написа:
Сега поне има толкова възможности да се направи както трябва.
Чета си внимателно,но не споменавам никове,че ще почне един спор-кой по най...
И аз знам поне още 2 начина за огъване тръби без да се сплескват.
И съм споменал за сегашните възможности да се направи като хората.
Недопустимо е в затворени места да се развъждат плесени и разни други гадости.
Особено ако има малки деца.
Linux-Code - специалист
ср яну 09, 2019 4:46 pmradius написа:
ср яну 09, 2019 4:34 pmlyubohar написа:
Този,който го е правил това недоразумение бих го изгонил с ритници.
Махай всичко!Сега поне има толкова възможности да се направи както трябва.
Ако го е правил 1985г. не бих го винил - това е имало.
Да, правено е някъде в началото на 80-те вероятно тогава такива са били стандартите по онези години.
Благодаря за съветите и в близките дни ще започна ремонта.
  • 1
  • 2

Тема "Теч от тръбите на мивката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: