Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Johny - майстор
Някой да знае къде да намеря качествени амортисьори за пералня. Моята е Gorenje. Оригиналните изкара 5г. След това ми пратиха едни от Варна и след 6 месеца сдадоха багажа. Не са скъпи, но се вади барабана, за да се сменят и е трудоемко.
valat111 - специалист
Провери дали от "Перла 5" ти вършат работа, подарък ще ти са, транспортните разходи за твоя сметка, аз съм от Русе.
sparow - специалист
Колега и аз имам от Перла но са упуснали.Един познат си дава неговите да ги рециклират,не се е обаждал оттогава.Този дето ги рециклира е в Плевен,ако стигнеш до там,ще ти пратя телефон да се резберете.
valat111 - специалист
Колега, сега скъпата ползва "ZANUSI"...Не трябва да рециклирам отпадъци от "Перлата"...Кожуха и останалите неща/вкл. двигател/ са дадени на мургавото малцинство /не знам как ги наричат западноевропейците/...запазих си амортисьори и програматор...ако му вършат работа на някой от сайта, подарявам ги. Да ми пише, може и на лични.
disem - специалист
Имам оригинални такива. Ползвани, но изправни. Ако те интересуват идвай с кило вратни пържоли за почерпка и ги отнасяй. :lol: Имам всъщност цяла пералня за части. Ако ти трябва нещо друго също може да го вземеш.
pavkatay - майстор
valat111 написа:
...Кожуха и останалите неща/вкл. двигател/ са дадени на мургавото малцинство /не знам как ги наричат западноевропейците/....
gipsies, kitanos -все цигани значи. аз от толкова години се чудя кой измисли тези 'роми' та само ние си немаме един циганин за цвят-само роми :shock:
Johny - майстор
Благодаря на всички отзова ли се. При това качество на уж оригиналните амортисьори, може би е добър варианта с рециклиране. Колега Джак/sparow/, дай телефона за всеки случай.
Сега малко разяснения - амортисьорите са 3 на брой. Два са еднакви, а третият /с червената капачка е усилен/. Във вида на снимката всички са с дължина 365мм. Това са старите оригилани амортисьори. Ментаците са същите на вид, дори и цвета, но сега пералнята тропа зверски. Лошото е, че не може да се определи колко са изпуснали. Визуално и на свиване не личи. А може някой от старите да е читав, но аз смених и трите. Сменят се за две минути, но.... при изваден барабан, а той се вади... мани, маниии.....
Колега disem, за Gorenje ли става въпрос?

Прикачен файл

P5061817.jpg
P5061817.jpg (104.91 KиБ) Видяна 7148 пъти
Здравейте някой може ли дами обясни стъпка по стъпка,как се сменят армотисьорите на пералня Gorenie те са 3 на брой 2 черни и 1 червен благодаря предварително..
krasi92 - майстор
Ако бяха сини и зелен би могло .Въпроса ти е много общ.Ако добавиш снимки примерно ще е по лесно но обикновено се започва с обезопасяване.Уреда се изключва от ел. мрежата.Спира се водата.
Chefo77 - майстор
съб яну 05, 2019 11:37 amkrasi92 написа:
Ако бяха сини и зелен би могло .Въпроса ти е много общ.Ако добавиш снимки примерно ще е по лесно но обикновено се започва с обезопасяване.Уреда се изключва от ел. мрежата.Спира се водата.
И се пазиш, ама МНОГО се пазиш да не пипнеш големия цилиндричен топуз, наречен кондензатор :)

Тема "Амортисьори за пералня -къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: